LG Stock Rom Yükleme

LG Telefonlara LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme Rehberi, LG G2, LG G3 KDZ Yazılım Yükleme, LG Flash Tool Kullanımı, Orijinal Yazılıma Dönme, LG Root Kaldırma, Android 6 Marshmallow Yükle, Android 5 Lollipop yükle.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okurları Bu Yazımızda Sizlere LG Marka Cihazlara Yazılım yüklemeyi resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Kısacası LG Telefonlara LG Flash Tool ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi diyebiliriz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Uygulamalarınızı veya oyunlarınızı kaldığınız yerden devam etmek için “Titanium Backup” ile yedekleyebilirsiniz. Android/Obb Klasörünü de yedeklemeyi unutmayın. Yapacağınız Bu işlemler de başarı ve risk oranı telefonunuzun durumu, bu işe yetkinliğiniz ve dikkatlice adım atlamadan yapmanızla orantılıdır. Bu anlatım bizzat tarafımızca denenmiştir. Bu yüzden her türlü sorumluluk size aittir.

Normal Flash: Bu mod ile telefonunuzun varolan yazılımı üzerine yükseltme işlemi yapacaktır. Yani Telefondaki bilgileriniz silinmez. Sadece yazılım yükseltme yapılır. Her alikarda bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Eğer farklı bir ülkenin yazılımı ile yükseltme yapacaksanız telefon açılışta kalabilir. Bu durumda CSE Flash ile tekrar yükleme yapmanız gerekmektedir.

CSE Flash: Bu Mod ile telefonunuzu sıfırlayarak fabrika modunda yükleme yapacaktır. yani sıfırdan yeni bir sisteme sahip olacaksınız. Bu işlem ile Telefon Rehberi, Dahili Depolama, Oyun ve Uygulamalarınız, Mesajlarınız, Not Defteriniz ve Kısacası telefondaki tüm bilgileriniz Hafıza kartı ve Sim kartı hariç silinecektir.

Gerekli Dosyalar:

LG Flash Tool 2014 > İndir
LG Mobile Driver > İndir
Güncel KDZ Dosyası > İndir

Adım 1: Telefonunuzun Şarjı %50 nin altında olmasın. Yukarıdaki Gerekeli Dosyaları Bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver‘ i Bilgisayarınıza kurun. Telefonunuza Yükleyeceğiniz KDZ Dosyasını da indirdiyseniz LG Flash Tool‘ u Masa üstüne Çıkarın ve LGFlashTool2014.exe Dosyasını Açın. Select KDZ file karşındaki dosya simgesine tıklayarak indirdiğiniz kdz dosyasını seçin.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme
LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Adım 2: Telefonumuzu güç tuşuna basılı tutarak kapatıyoruz. Kapandıktan Sonra Usb Kablosunun büyük ucunu bilgisayara takıyoruz. Küçük ucunuda telefonun Ses Açma tuşuna basılı tutarak telefona takıyoruz. Ekrana Firmware Updating yazısı gelince elinizi çekebilirsiniz.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Adım 3: Gelen Ekranda Telefonu Sıfırlamayacaksanız Normal Flash Telefonu Sıfırlayacaksanız CSE Flash‘ ı Seçin. Eğer sürüm değişikliği yapacaksanız (örnğ: Lollipoptan kitkat’a dönecekseniz) CSE Flash‘ ı Seçmelisiniz.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Adım 4: Read Phone Information Ekranında START tuşuna basarak devam ediyoruz.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Adım 5: Select Country & Language Ekranında OK tuşuna basarak devam ediyoruz.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

Adım 6: Bundan Sonra Yazılımın yüklenmesini bekliyoruz. telefonun ekranında yeşil COM yazısı ve Port numarası belirir ve yükleme devam eder tahmini 3-4 dakikada yüklenir. NOT: Bu Esnada bilgisayarda bir hata ekranı gelirse kapatmayın telefona bakın yükleme devam ediyorsa bitmesini bekleyin yazılımı kuracaktır. Zaten Telefonda Yeşil COM yazısı gelmişse tamamdır yazılımı yükler.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yüklemee

Son Olarak Yükleme işlemi bitince telefonun ilk açılışı uzun sürer 10-15dk bulabilir.

LG Flash Tool ile Stock Rom Yükleme

9 YORUMLAR

  1. disconnect the cable from your cell phone in order and remove and connect the battery power on your cell phone press the restart button to resume update stopped abnormally.try with options upgrade recorvery in tool menü 10 saniyede yüzde yüz doluyor ve bu hatayı veriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin