LG Current version is not available for user

LG Telefonlarda Açılışta WARNING! Current version is not available for user. Can’t find matched cust for NTCODE = [22210,FF] Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?

Current version is not available for user nedir?

LG Telefonlarda karşılaştığımız bu hata mesajı bir sorun değildir, sadece bir uyarıdır. Bu uyarı telefonun üretildiği ülke yazılımı dışında bir yazılım yüklenmesi sonucu ortaya çıkar. LG Telefonlarına imei üzeri yazılım gönderdiği için imei ülkesi ve yazılımı aynı olmadığı zaman Bu uyarı verir.

Diyelim ki H850 Avrupa italya modeli bir G5 telefonunuz var. sizde gidip LG UP programı ile H850 singapur veya H850 Vodafone kdz dosyasını telefona yüklediniz. ya da tam tersi vodafone için üretilmiş bir telefonunuz var, gidip global H850 yazılımı yüklediniz gene açılışta bu uyarıyı verecektir.

Bu uyarı sadece telefonun ilk açılışında ortaya çıkar. telefonda herhangi bir eksiklik oluşturmaz (Ota güncelleme hariç). Bu hatanın hayati bir önemi yoktur, sadece görsel olarak insanı rahatsız eder acaba telefonumda ne oldu diye endişe ederiz.

WARNING!
Current version is not available for user. Can’t find matched cust for NTCODE = [22210,FF]

LG Current version is not available for user

LG Current version hatası çözümü

Bunun en sağlıklı çözüm yolu telefonunuzun hedef üretim ülke romunu yani kdz dosyasını bulup, LG Flash Tool veya LG UP ile yüklemek. ya da LG Bridge yardımı ile telefon yazılım hatası kurtarma seçeneği ile orijinal stock yazılımı telefona yüklemek. Örneğin LG G5 H850 birleşik arap emirlikleri için yapılmış bir telefona gene aynı ülkenin ve modelin uygun kdz dosyasını bulup yüklemek.

Telefonunuzun hangi ülkeye ait olduğunu öğrenmenin tek yolu kutuya bakmak yada hangi model numarasının hangi ülkeye ait olduğunu öğrenmek. Genelde aynı model numaraları için üretilmiş yazılımlar tüm aynı modele yüklenebiliyor (Operatör telefonları hariç) mesela H850 itayla telefona, h850 Almanya kdz yazılımını kurabilirsiniz.

Bu yükleme işlemleri esnasında yararlanabileceğiniz kaynaklar:

LG UP ile Stock Rom Yükleme, LG Telefonlara KDZ Yazılım Yükleme
LG Telefonlara LG Flash Tool ile Stock Rom Yazılım Yükleme
LG Telefonlar Genel kategorisi
LG Telefonlar için KDZ yazılım dosyaları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin