Telefonda Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor - Çözümü

Telefonda Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor Çözümü. Telefonda Kulaklık Takılı Olmadığı Halde Takılı Gözüküyor. Kulaklık simgesi gösteriyor. Telefonumda kulaklık takılı işareti çıktı ne yapmalıyım.

Neden Kulaklık takılı gözüküyor?

Tecrübelerimizle edindiğimiz izlenimler sonucu: soruna, telefona sıvı temas etmesi veya telefonun nemli ortamlarda kalmasının neden olabileceği gibi, Telefonda kulaklığın çok sayıda takıp çıkarılması ve kulaklık girişinin zorlanması sonucu, Anakart üzerindeki kulaklık girişinin zarar görmesi neden olabilir. Ayrıca cebimizde taşıdığımız telefonun zamanla açıkta olan kulaklık girişinin kirlenmesi de sebep olabilir.

UYARI: Sorunun çözmek için telefonunuza, bir defadan fazla kulaklığı çıkarıp takmayın, aksi halde sorunu daha da kötüleştirebilirsiniz.

Kulaklığın Takılı Gözükmesinin Çözüm yolları:

Sıvı teması ve nem

Eğer telefonunuzu suya düşürdüyseniz veya üstüne sıvı döktüyseniz yada banyo gibi nemli alanlarda bulundurduysanız sorun sıvı temasından olabilir. Evde küçük afacanlar varsa bazen telefonu ellerine alıp ağızlarına götürebilirler. Bu da telefonun salya ya maruz kalmasına neden olabilir.

Bunun için ilk önce bu çözüm yolunu denemeniz tavsiye edilir. Telefonunuzu kapatın. Çıkarılabiliyorsa bataryasını çıkarın ve o şekilde tamamen pirinç içinde kaybolacak şekilde koyup en az on saat bulundurmanız tavsiye edilir. Pirincin nem çekme özelliği olduğu için sıvı temaslarında en etkili yöntemdir.

Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor

On saat  bekleyemem diyorsanız, telefona saç kurutma makinasının orta sıcak ve orta üfleme modunda en az beş dakika kadar işlem uygulayabilirsiniz. unutmayın pirinç en sağlıklı yöntemdir. Saç kurutma makinası telefonunuza zarar verebilir.

Kulaklık girişinin kirlenmesi

Telefonda Takılı Olmadığı Halde Kulaklık Takılı Gözüküyor - Çözümü

Bu sorun pek uzak olsa da telefonun bulunduğu ortama göre, açıkta bulunan kulaklık girişinin kirlenmesi neden olabilir. Öncelikle telefonun kulaklık girişine ışık tutarak kir kontrolü yapın. eğer kir olduğunu düşünüyorsanız ince uçlu bir kulak çöpü veya ucu sivrileştirilmiş bir kağıt mendil ile dikkatlice temizleyebilirsiniz. Bir atacın ucuna ince bir bez ile temizleyebilirsiniz. Bu işlemlerde dikkat edin kulaklık girişini fazla zorlamayın.

Kulaklık girişinin zarar görmesi

Eğer yukarıdaki işlemlerden bir sonuç elde edemezseniz, büyük ihtimalle sorun kulaklık giriş donanımının zarar görmesinden olabilir. Bu durumda yapacağınız tek şey telefonunuzu hemen servise göndermek. Sorun sizinle alakalı değilse muhtemelen ücretsiz onarılacaktır. Ancak sorun kulaklık girişinin zorlanması sonucu ortaya çıkmışsa ücret alınabilir.

Samsung kulaklık takılı gösteriyor, telefonda kulaklık takılı gösteriyor, Sony telefonum kulaklık modunda kaldı, telefonda kulaklık takılı gözüküyor, HTC kulaklık takılı gösteriyor, kulaklik takili hatasi, LG kulaklık işareti, telefonda kulaklık takılı gözüküyor iPhone

14 YORUMLAR

  1. tamam ama kulaklığı takıp telefonu başlattığımda kulaklılı oluyor kulaklığı çıkarıp yeniden başlattğımda kulaklık işareti gidiyor?

  2. bugun hiçbir sıkıntı yokken bianda kulaklık amlemi geldi ve ses gelmemeye başladı üfledim falan içine sonra eve gidince pirince koydum saatir falan pirinçte arasıra açtım teli bataryas çıkarabilirlerden telefon baktım hala amlem duruyor bi çözüm öner ya deliye dönecem valla 🙂

  3. Abi ben Headset Toggle adlı bi uygulamadan denedim oldu ama sonrasında sürekli düzelsede ses kendi kendine acılıp kapanıyor ses düzeyi kendiliginden degisiyor %60 felan ken %20 ye düsüyor nedenini anlamadım ses duzeyleri degisirken aynı anda da kulaklık modunda kalıyor lütfen telefon benim de degil elime aldim bozuldu acil cevap lütfen

    • Ses düzeyinin değişmesi kulaklık moduna girip çıkmasından kaynaklanıyor. Anlattığımız yöntemler bir işe yaramadıysa kulaklık girişi zarar görmüş olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin