KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma

Android Telefonlarda Root Yapma, Android Tabletlerde Root Yapma, KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma – Resimli Anlatım, Samsung Root, LG Root, Sony Xperia Root, HTC Root, General Mobile Root, Casper Root, Vestel Root, Çin Malı Root, Replika Root, Kore Malı Root

Android Telefonları ios’tan ayıran en önemli fark, cihazı tamamen kendinize göre düzenleyebilmenizdir. Elbette bu düzenleme için Root gerekir. İşte bizde bu yazıda, sizlere bu işi kolaylıkla yapan bir uygulama olan KingRoot ile root yapmayı anlatacağız.

KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma

Bu Uygulama, hemen hemen tüm Android cihazları root yapabiliyor. Çin malı ve replika telefonlarda dahil. sadece yeni çıkan yazılımlarda, güncellemelerde ve bootloader kilidi olan cihazları root yapamıyor. eğer sizde root yapmak için gelmişseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

KingRoot’un Telefona yüklenen Apk versiyonu, birde Bilgisayardan Yapılan Versiyonu var. Tavsiyem önce Apk ile denemeniz sonra bilgisayarla denemeniz. Aşağıdan uygulamaları indirin Apk yi telefonunuza atın ve kurun. PC Setup dosyasını da bilgisayarınıza kurun.

King Root Apk – İndir
King Root PC Setup – İndir

KingRoot Apk ile Root Yapma

KingRoot Apk yi Kurduktan sonra açın. Tanıtım adımlarını atlatın ve TRY TO ROOT Butonuna tıklayın. Root Denemeleri yapacaktır. Root Başarılı olursa Root Succesfully diye bir uyarı alırsınız. Root Başarısız olursa Root Failed diye uyarı alırsınız.
KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma

KingRoot PC ile Root Yapma

Adım 1: Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz. Taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.
KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma
Adım 2: Sonra telefonu USB ‘ye, USB ‘yi de bilgisayara bağlıyoruz. bu arada telefonda USB hata ayıklama izin verilsin mi? diye sorar “Tamam” ‘a basın.
KingRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma
Adım 3:  KingRoot Telefonu Gördükten sonra, Örneğin: LG D855 is Connected yazar ve Root Tuşu Aktif olur. O zaman sizde Root tuşuna basarak işlemleri başlatıyorsunuz. Root başarılı olursa “root successfully” yazar. Başarısız olursa “root Failed” yazar.

KingRoot Kullanımı

Bazen Geliştiricileri Çinli olduğu için KingRoot çince olabilir. Bu durumda yukarıdaki resime bakarak işlemleri uygulayın.

73 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin