Itunes programı genel olarak Apple kullanıcıları tarafından uğraştırıcı olmaktadır. Kullanıcılar ise ıtunes harici uygulama sayesinde İphone müzik dinleme için uygulamalar aramaktadır. Kullanıcılara ise ıtunes harici olarak 4 uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde cihazı senkronizasyon yaparak müzikleri kolay bir şekilde dinlemek mümkündür.

1-Alternatif Kütüphane Yöneticisi

Apple kullanıcıları bu uygulama sayesinde ise kişinin telefonundaki kütüphanede dinlenecek müzikler muhakkak olması gereklidir. Apple telefonlarında bulunan şarkılar diğer uygulamalarda da çalıştırılması zor bir durum değildir. Kolay ve hızlı bir şekilde İphone müzik dinleme için en uygun yani popüler uygulamalardan biri olan WALTR uygulaması müzikleri direk cihaza aktarılması yapılmasına yardımcı olunmaktadır. Ancak uygulamanın ise ücreti 40 dolar olmaktadır.

Cihazınıza ücretli uygulamasını yüklediğinizde uygulamanın bütün özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Ancak uygulamanın ise ücretsiz deneme sürümü de mevcuttur. Uygulamayı ister direk ücretli uygulamasını alın veya deneme sürümünü ücretsiz bir şekilde deneyerek de alabilirsiniz.

2-Streaming Servisi

Apple kullanıcıları için tasarlanmış bu servis, Itunes programıyla hiçbir şekilde uğraşmadan bu yöntem sayesinde, direk müzik dinleyebileceksiniz. Bu servis yöntemi ile istediğiniz şarkıyı kolay ve güvenilir şekilde dinlemek mümkün olmaktadır. Bu servis doğrultusunda ise Apple Music yani Ayarlar kısmından müzik bölümüne giriş yaparak İcloud müzik kütüphanesini de etkinleştirmek mümkündür. Ancak daha fazlasını istiyor iseniz, Google Play Music, Soundcloud, Amazon Music gibi uygulamalar ile müzikler dinleyebilirsiniz.

3- Lokal Medya Oynatıcısı

Bu yöntem ile Apple kullanıcıları Lokal medya kullanıldığında ise ana sistemde olan İOS müzik dosyalarına veriler yazılmamaktadır. Dosyalarınız ise sadece kullandığınız uygulamalar için tasarlanmıştır. Bunların arasında ise en popüler olan ise VLC Mobile adlı uygulama olmaktadır. Transfer kopyala yapıştır, tarayıcı, WİFİ gibi yöntemler ile bu yöntemden de yararlanılmaktadır.

4-Bulut Müzik

Online olarak yüklenilen müzik dosyalarınızı dinlemeyi sağlamaktadır. Bulut müzik sayesinde ise Dropbox uygulaması en iyi ve en popüler uygulamalar arasında yer almaktadır. Google Play Music uygulaması ise hem bulut özelliğiyle çevrimiçi İphone müzik dinleme sunarken hem de çevrim dışı olarak da müzik dinlemeyi sağlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin