iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli Anlatım

Android Telefonlarda Root Yapma, Android Tabletlerde Root Yapma, iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma – Resimli Anlatım, Samsung Root, LG Root, Sony Xperia Root, HTC Root, General Mobile Root, Casper Root, Vestel Root, Çin Malı Root, Replika Root, Kore Malı Root

Android Telefonları ios’tan ayıran en önemli fark cihazı tamamen kendinize göre düzenleyebilmeniz elbette bu düzenleme için Root gerekir işte bizde bu yazıda sizlere bu işi kolaylıkla yapan bir uygulama olan iRoot ile root yapmayı anlatacağız.

iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma

Bu Uygulama hemen hemen tüm android cihazları root yapabiliyor çin malı ve replika telefonlarda dahil sadece yeni çıkan yazılımlarda, güncellemelerde ve bootloader kilidi olan cihazları root yapamıyor. eğer sizde root yapmak için gelmişseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

iRoot’un Telefona yüklenen Apk versiyonu birde Bilgisayardan Yapılan Versiyonu var tavsiyem önce Apk ile denemeniz sonra bilgisayarla denemeniz. aşağıdan uygulamaları indirin Apk yi telefonunuza atın ve kurun. PC Setup dosyasınıda bilgisayarınıza kurun.

iRoot Apk – İndir
iRoot PC Setup – İndir

Apk ile Root Yapma:

iRoot Apk yi Kurduktan sonra açın ve Start Root Butonuna tıklayın. Root Denemeleri yapacaktır. Root Başarılı olursa Root Succes diye bir uyarı alırsınız. Root Başarısız olursa Root Failed diye uyarı alırsınız. Başarısız olursa Pc Yöntemine geçin.
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli Anlatım

PC ile Root Yapma:

Adım 1: Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli Anlatım
Adım 2: Sonra telefonu usbye usbyi de bilgisayara bağlıyoruz. bu arada telefonda USB hata ayıklama izin verilsin mi? diye sorar Tamam a basın.
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli Anlatım
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli AnlatımAdım 3: iRoot Telefonu Gördükten sonra Örneğin: LG D855 is Connected yazar ve Root-Tuşu Aktif olur o zaman sizde Root tuşuna basarak işlemleri başlatıyorsunuz.
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli AnlatımAdım 4: Root başarılı olursa “LG D855 root successed!” yazar başarısız olursa “LG D855 root Failed” yazar
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli AnlatımSon Olarak  root-işlemlerinden sonra telefona yüklenen superuser isimli uygulama hariç diğerlerini silin. iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma.
iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma - Resimli Anlatım

iRoot ile Android Cihazlarda Root Yapma – Resimli Anlatım

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin