İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Iphone kullanıcıları telefonlarına fotoğraf atmak konusunda sorunlar yaşamaktadır. Ancak bu telefon kullanıcıları, telefonlarına bilgisayar yoluyla çok kolay ve hızlı bir şekilde fotoğraf atılmaktadır. Öncelik olarak İphone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma durumlarda, telefon kullanıcıları cihazlarına ait USB kablosu ile bilgisayara bağlamaları gerekmektedir. İtunes programı Apple sitesinden indirerek ve indirdikten sonra kurulumunu başarıyla bitirdikten sonra cihazı USB kablosu ile bilgisayara eşleştirilmesi gereklidir.

Bilgisayar İle Fotoğraf Atma Yöntemleri

Cihaz bilgisayara bağlanıldığında ise telefona güven veya güvenme bildirimi gelecektir. Güven olarak izin verildikten sonra bilgisayardan bütün bilgileriniz karşınıza gelecektir. Cihazınız ise eşleştirilmesi başarıyla tamamlanacaktır. Telefonunuza İphone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma ise fotoğraf atmanın iki yolu bulunmaktadır.

İlki ise bilgisayardan bilgisayarım klasörüne giriş yaptıktan sonra cihazınızın içeriğini açıp fotonuzu kolay ve hızlı bir şekilde istediğiniz resimleri atabilirsiniz. Diğer yöntem ise indirilen program yöntemiyle karşımıza çıkan resimleri menüsüne tıklayarak istediğimiz resimleri seçerek veya toplu bir şekilde de atmak mümkün olmaktadır.

Fotoğrafları ise seçip attıktan sonra ise, attığınız fotolarda herhangi bir düzenleme yapma şansınız yoktur. Atılan fotolar İphone’dan bilgisayara fotoğraf aktarma ise nasıl atılmışsa o şekilde cihazınız da görünecektir. Resimleri sadece kopyala yapıştır yaparak atacaksınız.

Bu iki yöntem ile başarılı bir şekilde cihazınıza resimleri kolay ve hızlı bir şekilde atabilmek mümkün hale gelmektedir. Yeni çıkan bilgisayarlarda ise USB kablosunu bilgisayara bağlandığınız da ise Windows Fotoğraf Galerisi olarak da bütün fotoğraflarınızı bilgisayarınıza da atmak mümkün olmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bilgisayardan program yoluyla fotoğraflarınızı atmak istediğinizde ise dikkat edilmesi gereken durum ise İtunes programının son sürüm olmasına dikkat ediniz. Bu programı ise Apple sitesine girerek ücretsiz bir şekilde indirmek mümkündür. En son sürümü bilgisayarınıza yüklediğinizde daha kısa süre içerisinde hem de sorun yaşamamak için en son sürümün yüklü olması gereklidir.

En son sürüm indirildiğinde telefonunuzda ayarları, hangi sürümü kullandığınız gibi bilgilerin hepsine ulaşabilirsiniz. Telefonunuzdaki bilgilerin kaybolmaması için programı her açtığınızda otomatik olarak yedeklemeyi de yapacaktır. Telefonunuzda olan resimlerin hepsini ise yedekleme yoluyla kaydedecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin