YerliTek iPhone X,

Telefonda her zaman ilklerin seçimi olan iPhone, En büyük tasarım değişikliğine iPhone X’de yaptığı En büyük değişiklik home tuşunu kaldırmak olmuştur. iPhone kullanıcılarına bir kolaylık sağlayarak İPhone X home tuşu getirme Seçeneğini sunmuştur. Eski İPhone kullanıcılarının alternatif seçeneği olan ana ekran tuşu yani AssistiveTouch’un sanal düzenlemesi ile ana ekran tuşun kullanılmaması durumunda tercih edilmekteydi.

İPhone’un yenilikçi duruşu ve ürününü bir adım öteye taşımak isteyişi ile yaptığı yenilik kullanıcılarını yeni bir soruya yönlendirdi. Yıllardır seri şeklinde devam eden iPhone telefonlar alışılagelmişin dışında olan bir düşün yokluğunu istemedikleri için bunun herhangi bir yolu var mı var ise nasıl yapılabilir sorularının cevaplarını arıyorlar? Birçok yenilikle beraber gelen iPhone X sanalda olsa vazgeçilmez olan home tuşunu eklemek Mümkün mü? Sorusunun cevabı evet, mümkün!

İPhone X’de Home Tuşu Geri Getirme Adımları

  • Eski kullanımı aratmayacak olacak uygulamayı sürdürmek amacı ile iPhone X home tuşu getirme adımları için yapılması gereken menüden ayarlar seçeneğini gitmek olacaktır.
  • iPhone X ana ekran tuşu ya da AssistiveTouch için ayarlar seçeneğinden sonra genel seçeneğini tıklayarak Erişebilirlik adımlarını takip etmek gerekmektedir.
  • AssistiveTouch Seçeneğini Aktif Hale Getirin
  • Takip edilen adımların hareketinin de en üst menüye özelleştir seçeneğini tuşlayarak ve yalnızca Yıldız simgesine sahip oluncaya kadar yani özel kalana kadar var olan diğer seçenekleri azaltın.
  • İlk olarak iPhone X Home tuşu getirme işlemi için özel simgesini tuşlayıp ana ekran seçeneğini tercih eden.
  • Ana ekran seçeneğini tuşladıktan sonra aktif olmadığında şeffaflık seviyesi %30 ya da %20 civarı olarak ayarlayın.
  • Yukardaki her bir adım gerçekleşti takdirde iPhone X’iniz Üzerinde ana ekran tuşu yani AssistiveTouch tuşu belirecektir.

Bu işlemler neticesinde kullanıma uygun olarak ana ekran tuşu yani AssistiveTouch ekranınızda siz için var olacaktır. İPhone X’ de ana tuşun olmaması nedeni ile yukarı kaydırma işlemi kullanıcılarını bir hayli zorlamaktaydı.  Böylelikle ana ekran tuşu yani AssistiveTouch tuşunun eksikliğini hissettirmeyecek şekilde var olan alışkanlığın devamlığı sağlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin