İos uygulamaları Apple marka telefonlar günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Bunun nedeni Apple’ın dünyaya sunmakta olduğu marka değeri ve Popüler değerinin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca eski marka Apple cihazlar bazı durumlarda yavaşlayabilmekte ve eski gücünü kaybedebilmektedir. İphone Ram temizleme işlemi de bu konuda etkin bir rol oynamaktadır diyebiliriz. Sizler hiçbir ekstra işlem yapmadan kısa bir süre içerisinde Ram temizleme işlemi yapabileceksiniz. Zaten İos sürümlü cep telefonlarının hepsi Ram temizleme özelliğine sahiptir. Ram temizleme işlevi genel olarak eski cookies, gereksiz dosyalar vb gibi telefonun ihtiyaç duymadığı çöpleri silmektedir. Bu sebepten dolayı sizlerin herhangi bir bilgisi gitmeyecektir.

Apple Ram Temizleme-İOS Ram Temizleme

Öncelikli olarak telefonunuzda mevcut olan güç tuşuna basıyorsunuz ve ‘’Kapatmak için kaydırın’’ alanına geliyorsunuz. Sonrasında iptal veya kapatmak için kaydır alanından hiçbirine basmayınız, bekleyiniz. Devamında ana tuşa birkaç saniye boyunca basılı tutunuz ve cihazınızın da ana ekrana döndüğünü göreceksiniz. Bu işlem cihazınızı kapatmadığı için, yeniden başlatmaktan çok daha pratik bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. İphone ram temizleme işlemi bu kadar ve oldukça kolay yoldan sizlere aktarmaya çalıştık. Ayrıca telefonunuzun orta tuşuna bastığınız zaman arka plandaki uygulamaların hala açık olduğunu göreceksiniz. Fakat tıkladığınız zaman anında uygulamaya geçmediğini ve yeniden uygulamanın açıldığının bilgisini alacaksınız. Çünkü ram temizleme işlemi yapmıştık ve tamamen cookiesler silindi. Bu işlem sizlere daha kaliteli bir İos deneyimi sunmasıyla beraber telefonunuzun performans değerini de arttıracaktır.

İphone X Ram Temizleme

İphone X ve sonraki cihazlarda artık orta tuş bulunmuyor ve bunun için İphone ram temizleme işlemi zor gibi görünüyor. Aksine ram temizleme işlemi İphone X ve üzeri cihazlar için de aynı özelliği gösteriyor. Bunun içni sizlerin Assive Touch’ı aktif etmeniz gerekmektedir. Bu özelliği de Ayarlar-Genel- Erişebilirlik menüsü altında bulabileceksiniz. Kapatma ekranı alanına geçmek için Uyut/Uyandır butonu ve Ses Açma/Kapama butonlarından herhangi bir tanesine aynı anda basılı tutunuz. Kapanma ekranı karşınıza çıktığı zaman Assistive Touch’a gelin ve Ana Ekran butonuna kısa süre basınız. İphone ram temizleme işlemi işte bu kadar kolay!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin