İphone kullanıcıları genel olarak İphone müzikleri zil sesi yapma konusunda araştırmalar yapıyor. Yani Android cihazlarda olduğu gibi İphone telefonlarda istediğimiz zil sesini koyamıyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olan uygulamalar oluyor. Yani telefonun sahip olduğu zil seslerine ek olarak, istediğimiz bir zil sesini telefonumuza ekleyebiliyoruz. Bu konuda sizlere detaylı olarak indirmeniz gereken uygulamaları ve yapmanız gerekenleri aktaracağız.

İphone Zil Sesi Nasıl Değiştirilir?

İlk başta buradaki siteden müzik dosyalarımız içerisinde 40 saniyelik olanları seçiyoruz ve m4r olarak değiştiriyoruz. Yükleme alanına basıyoruz ve sonra 40 saniyelik alanı seçiyoruz ve en son .m4r biçimli dosyanın indirme işlemini gerçekleştiriyoruz. İşte bu inen zil sesini, biz telefonumuza yükleyeceğiz. İkinci adımda ise İtunes kullanmaya gerek kalmadan, bu zil sesini telefonumuza yükleyeceğiz. Buradan CopyTrans adlı iTunes alternatifi olan uygulamayı telefonumuza indiriyoruz. Apple’ın sürücülerinin bilgisayar üzerinde yüklü olduğundan emin olunuz. Daha sonra bu uygulamayı da yükleyin ve çalıştırın, uygulamaya güvene basın.

CopyTrans üzerinden çalıştırma işlemini yapıyoruz. Daha sonra CopyTrans Manager bölümünü kuruyoruz ve sonrasında start tuşuna basıp başlangıç yapıyoruz. Sol üst kısımda melodiler kısmı oluyor ve ona tıklayarak açıyorsunuz. İphone müzikleri zil sesi yapma için yapmanız gereken alt kısımdaki alana, yaptığımız 40 saniyelik melodiyi oraya sürüklemek. Son olarak yenile diyoruz ve telefonumuza yüklenmiş oluyor. En son işlem olarak zil sesleri bölümünden bu sesi seçiyoruz.

İphone Eski Yöntemle Zil Sesi Değiştirme

Yapacağımız zil sesini İtunes üzerinden seçtikten sonra bilgi ver butonuna basıyoruz. Bilgi ver kısmına tıkladığınız zaman karşımıza çıkan pencere üzerinden başlatma ve durdurma sekmelerine basıyoruz. Şarkının hangi aralıkta çalmasını istiyorsak, ona basıyoruz. Aynı şarkıya tekrardan sağ tıkladığımız zaman bizlerden AAC oluşturmamız isteniyor. İphone müzikleri zil sesi yapma işlemi için son adım ise Windows Gezgini ya da Finder üzerinde göstererek, dosya formatını değiştiriyoruz. M4R dosya biçimine çevirdiğimiz 40 saniyelik şarkıyı, iTunes üzerinden iPhone’a zil sesi olarak gönderiyoruz ve işlem tamamlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin