Iphone, Ipad, Mac veya Apple TV gibi cihazların fabrika hatalarına karşı ve donanımsal arızalarına göre Apple iki yıl garanti vermektedir. Teknoloji ürünlerinde ise garanti kavramı büyük önem arz etmektedir. Cihazı satın aldığınız tarihten itibaren iki yıl içerisinde cihazınızın yazılım veya donanımsal arızaları teknik servis tarafından ücretsiz tamir edilmektedir. Tamir olmayan cihazlara ise yeni aynı cihazın aynısı olmak şartıyla yenisi ile değişimi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Teknolojik cihaz satın alımı yaparken mutlaka cihazın garantisi olduğuna ve İphone garanti sorgulama muhakkak gereklidir.

İkinci el Apple cihazı satın aldığınızda cihazınızın imei veya seri numarası ile cihaz hakkında bütün bilgilere ulaşılması mümkündür. Cihazınızın garanti durumunu da öğrenmek kolay ve hızlı bir şekilde öğrenilmektedir.

İphone, İpad, Mac Cihazlarının Garanti Sorgulaması

Öncelik olarak Apple resmi sayfasına giriş yaparak garanti sorgulaması sayfasına giriş yapılması gereklidir. Açılan sayfada ise İphone garanti sorgulama cihazınızın seri numarasını girerek cihazın garantisini sorgulayabilirsiniz. Cihazınızın seri numarasını ise bilmiyorsanız ayarlar kısmına giriş yaparak ve ayarlardan genel ve hakkında bölümüne giriş yaparak cihazınızın İmei ve seri numarasına ulaşabilirsiniz. Apple sitesine giriş yaptığınız da ise seri numarasını girdiğiniz anda cihazın ne zaman alındığı ve hangi tarihte cihazın garantisi bittiğini detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

Garanti Öğrenme Yöntemleri

Cihazınızın garantisini hem internetten Apple sitesinden giriş yaparak öğrenebilirsiniz. En kısa yöntem ise Apple.com.tr sitesinden garanti sorgulamaya giriş yaparak seri numarası ile öğrenebilirsiniz. Ancak internetten öğrenemiyorsanız Apple müşteri hizmetlerini arayarak cihazınızın imei numarasını veya seri numarasını söyleyerek cihazınızın İphone garanti sorgulama hakkında bilgileri alabilir ve garanti ile ilgili bütün bilgileri alabilirsiniz.

Apple satış merkezlerinde ise cihazınızın garantisini de öğrenebilirsiniz. Cihazınızın garantisini öğrenmek için ise cihazın, faturasını veya cihazınızı yanınızda götürerek cihazınızdaki seri numarasıyla veya imei numarasıyla da size detaylı olarak da bilgi verilmektedir. Bu üç yöntemden biri ile öğrenmek için cihazınızın size ait olması gereklidir. Yani cihaz sizlere ait değil ise, hiçbir şekilde sorgulama yapılamıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin