İphone telefon kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden bir tanesi de, telefonlarının yeni sürümler çıktıkça yavaşlaması ve buna bağlı olarak da hafızalarının yetmemesi yönünde oluyor. Bu yüzden kimi zaman model değiştiren kullanıcılar, çoğu zamanda İphone Format atma işlemi uygulayarak sorunun önüne geçmek istiyor. Fakat format atmak, telefonu sıfırlamak olarak geçiyor ve çoğu kullanıcı bunu telefona reset atmakla karıştırıyor.

Bu sebepten dolayı yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı ve daha sonra İphone format atma işlemini uygulamanız gerekiyor. Telefona reset atma işlemi İphone 8 ve önceki sürümler için, tuş kitleme tuşuna sonuna kadar basıyor ve telefonu kapatıyorsunuz. Daha sonra aygıt kapanmasının ardından aynı düğmeye, Apple logosu görünene kadar basıyorsunuz.

İphone Format Atma Anlatımı

İphone cihazlarınıza format atmadan önce mutlaka yedekleme yapmanızı öneririz. Çünkü İphone Format atma işleminde sizlerin telefonu fabrika ayarlarına gelmektedir. Fabrika ayarlarına gelmesi demek, telefonunuzu ilk aldığınız anki konuma gelmesi demektir. Doğal olarak fotoğraflarınızı, rehberinizi ve uygulamalarını yedekleyin. Bunun için İcloud ya da İtunes kullanabilirsiniz.

Yedekleme işlemi bittikten sonra format atma adımlarına geçebilirsiniz. Format adımları oldukça basit olmasıyla beraber, telefonunuza da hız kazandıracaktır ve daha hızlı olmasını sağlayabilir. Aynı zamanda kullanım alanınızın dolması durumunda, sizlere kullanım alanı açacaktır.

İphone Telefona Format Nasıl Atılır?

-İlk olarak cep telefonunuzun ayarlar sekmesine giriş yapıyorsunuz.

– Bunun devamında genel sekmesine geçiş yapıyorsunuz.

-Genel sekmesi üzerinde Sıfırla adlı bir bölüm olacaktır ve buraya basıyoruz.

-Tüm içerikleri ve ayarları sil sekmesine tıklıyoruz.

-Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra cep telefonu ekran kodunuz sizlerden talep edilebilir ve bunu giriyoruz.

Not: Tüm ayarları sıfırla sekmesi, sizlerin kullanmakta olduğu ayarlarınızı, çerezleri ve kayıtlı şifreleri silmektedir. Bu yüzden ikisinin hiçbir şekilde karıştırılmaması gerekiyor. Aynı zamanda Ağ ayarlarını sıfırla alanı, kayıtlı Wifi şifrelerini silmekte, Klavye sözlüğünü sıfırla alanı kısaltmaları silmekte, ana ekran yerleşimini sıfırla ise, ekranınızı sıfırlamaktadır. İphone format atma işlemi tamamlandıktan sonra, aldığınız yedeği cep telefonunuza yüklemeyi unutmayınız. Eğer yedekleme yüklenmezse, az öncede dediğimiz gibi tüm verileriniz ortadan kaybolabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin