iPhone

iPhone Fabrika Ayarlarına Dönme, iPhone iOS Format Atma, Hard Reset iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır? İPhone iTunes’ten Format Atmak. Kilitli iPhone’a nasıl format atılır? iPhone ve iPad nasıl sıfırlanır?

iPhone, iPad, iPod touch

Çok stabil bir sisteme sahip olan ios işletim sistemli iPhone ve İpadler, zamanla yazılımsal sorunlar, takılmalar ve telefonda ağırlaşmalar görülebilir. Bazende Güncelleme sonrası telefonda sıkıntılar oluşabiliyor. Bu durumda iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi ve iphone resetleme işlemlerinin yanında iphone restore işlemlerini uygulamak gerekebiliyor.

iPhone Fabrika Ayarlarına Dönme

Yukarıda anlattığımız durumlarda ne yapılması gerektiğini, hangi yöntemlerle telefonunuzu sıfırlayabileceğinizi adımlar halinde anlatacağız. iPhone telefonlara iki şekilde fabrika ayarlarında dönme işlemi yapılabiliyor. Birincisi Telefonun kendisi ile Sıfırlama işlemi, ikincisi de iTunes ile iPhone sıfırlama işlemi.

UYARI: Burada anlatılacak olan işlemler bizzat denenmiştir. Ancak bu işlemler sizde de 100% başarı ile gerçekleşeceğinin garantisini vermez. Bu durumda yapılan yanlış hamleler telefonunuzda sorunlara sebep olabilir. Eğer bu konularda bilginiz yoksa, tecrübeli birine danışmanızda fayda vardır. Ayrıca bu işlemlere başlamadan önce tüm bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Bu işlemler iCloud Şifresi unutulmuş telefonlarda işe yaramayacaktır. Eğer iCloud şifrenizi unuttuysanız hatırlamaya veya şifrenizi sıfırlamaya çalışın. Telefonun faturası varsa iPhone ile iletişime geçip telefonunun sizin olduğunu doğrularsanız belki yardımcı olabilirler.

Bu işlemler ile iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 6 Plus, iPhone 7, iPhone 7s ve iPhone 7 Plus gibi tüm Apple marka akıllı telefonlar ile iOS işletim sistemi kullanan tüm mobil ürünleri için geçerlidir!

iPhone ile Sıfırlama

Tüm iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda Sırası ile, Menüde Ayarlar > Genel > Sıfırla‘ya gidin. Ardından, Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil‘e dokunun. Bunun için sizden telefona bağladığınız Apple kimliği ve şifresi istenebilir.

iPhone bu işlemin ardından kapanacak ve yeniden başlayana kadar birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Bu sürenin sona ermesiyle artık sıfır bir iPhone’unuz olacak. Artık cihazınızda ilk kurulum ayarlarını yapabilirsiniz.

iPhone Restore İşlemi ile Sıfırlama

Öncelikle Bilgisayarınızda iTunes’in son sürümü yüklü olsun. Bilgisayarınızda iTunes yoksa veya güncel değilse Buradan indirip kurun.

 1. iTunes‘u açın ve iPhone’unuzu Bilgisayara bağlayın. iTunes otomatik olarak iPhone’u tanımlayacaktır.
 2. İşlemlere başlamadan önce iPhone’da Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul Açıksa Kapalı konuma getiriyoruz.
  iPhone Restore İşlemi ile Sıfırlama
 3. iTunes’un Sol üst köşesindeki iPhone simgesine tıklayın.
 4. Açılan pencerede “Güncellemeleri Denetle” ve “iPhone’a Geri Yükle” seçenekleri olacaktır. Burada “iPhone’a Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.
  iPhone’a Geri Yükle
 5. Gelen uyarıda iPhone’u yedeklemeniz istenecektir. iPhone’daki içeriklerini kaybetmek istemiyorsanız “Yedekle” seçeneği ile iPhone’u yedekleyebilirsiniz.
  iPhone Fabrika Ayarlarına Dönme
 6. Yedekleme işlemi bittikten sonra karşınıza çıkan uyarıdaki “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.
  iPhone Fabrika Ayarlarına Dönme
 7. iPhone restore işlemi başlayacaktır. Bu süre biraz zaman alabilir. Lütfen bu işlem devam ederken cihazın bağlantısını kesmeyin.
 8. Restore işlemi tamamlandıktan sonra iPhone otomatik olarak başlayacak ve iPhone’u satın aldığınızda yaptığınız ilk kurulum ekranı sizi karşılayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin