DNS Adresleri - En Hızlı, En Kaliteli ve Güncel DNS Adresleri

iPhone DNS Değiştirme, iOS Cihazlarda Wifi ve Mobil Veri için Nasıl DNS Değiştirilir.

iOS cihazlarda da DNS değiştirmek artık gerekli hale geldi. Günümüzde yaygınlaşan akıllı telefonlar ile bilgisayarlardan daha fazla zaman geçirmeye başladık. Bu yüzden iOS telefonlarda da bağlantı sorunları veya tüm web’e kesintisiz erişme isteği kullanıcıları DNS Değiştirmeye itiyor.

DNS Nedir?

DNS, Domain Name System’in kısaltılmış adıdır. Türkçe karşılığı Alan Adı’dır. 256 karaktere kadar uzanabilen alan adı isimlerini IP’ye çevirmek için kullanılan bir sistemdir. DNS ‘in çalışma mantığına bakarsak, aslında alan adları ip adresinden oluşur. Bu ip adresleri kullanıcılar tarafından hatırlanmayacağı için DNS ile bir isime çeviriliyor. Yani Biz idealkaynak.net adresine girdiğimizde DNS bunu idealkaynak.net’in ip adresine çeviriyor. ve bu şekilde bağlantı sağlanıyor.

Wi-Fi Bağlantısında iPhone DNS Değiştirme

iOS ‘ta Wi-Fi ile DNS Değişikliği için, bir Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekmektedir. Eğer birden fazla ağınız varsa, her ağ için ayrı ayrı DNS ayarı yapmanız gerekecektir.

  • Öncelikle iPhone cihazınızda Ayarlar bölümüne gidiyoruz ve Ayarlar bölümünden Wi-Fi (Kablosuz Ağ) seçeneğine tıklıyoruz.
  • Burada bağlı olduğunuz Wi-Fi ağını seçin.
  • Açılan pencerede DNS yazan yere dokunuyoruz ve istediğimiz dns adresini yazıyoruz.
  • DNS Adresini resimdeki gibi 8.8.8.8,8.8.4.4 diye yazabilirsiniz. DNS adreslerini virgülle ayırmalısınız.

Wi-Fi Bağlantısında iPhone DNS Değiştirme

Mobil Veri’de iPhone DNS Değiştirme

iPhone cihazlarda Mobil Veride Elle DNS Değiştirmek, jailbreak edilmişse ancak yapılabiliyor. Bunun için ayrıca bir ayar bulunmamaktadır. iPhone 3G DNS değiştirme işleminde eğer telefonunuz jailbreak edilmişse GuizmoDNS ile iPhone 3G DNS değiştirme mümkündür. DNS Değiştirmek yerine VPN kullanabilirsiniz.

En Hızlı, En Kaliteli ve Güncel DNS Adreslerine Buradan Ulaşabilirsiniz.

UYARI: Yukarıda paylaşılan DNS Değiştirme, daha hızlı bir İnternet bağlantısı sağlama ve DNS bağlantı hatalarını giderme amacıyla paylaşılmıştır. DNS Adresi değiştirme ile oluşan yasal durumlardan web sitemiz sorumlu değildir. Sorumluluk kullanıcıya aittir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin