iPhone Arama Kaydetme Uygulamaları

iPhone Arama Kaydetme Uygulamaları, iPhone Görüşme Kaydetme Programları IOS Çağrı Kaydetme, iPhone’da telefon görüşmesi yaparken ses kaydı nasıl yapılır?

ABD gibi gelişmiş ülkelerin yanı sıra Ülkemizde de Arama kaydı yapmak yasaktır. Bu yüzden iPhone cihazlarda da bu özellik kısıtlanmıştır. Ancak karşı tarafa Görüşmeyi kaydettiğiniz bilgisini verirseniz böylece yasal olarak görüşmeyi kaydedebilirsiniz.

Çoğu zaman yasal durumlar için ses kaydı yapmak gerekebiliyor. Örneğin: Tehdit edilme, Şantaj, Fidye isteme vb. durumlarda Görüşme kaydı yapmak, belki gerekli hale gelebilir. Android platformunda bu tür uygulamalar ve işini iyi yapan çok sayıda Görüşme kaydetme uygulaması bulunmaktadır. Ancak iPhone için bu tür uygulamalar, konulmuş kısıtlamalar yüzünde de bulmak pek mümkün olmuyor.

iPhone Arama Kaydetme Uygulamaları

Apple App Store’da ihtiyacınız olan her çeşit uygulamayı bulabilirsiniz. ancak arama kaydetme konusunda bu durum pek öyle değildir. İphone’u Yasal olmadığı için bu özelliği kısıtladığı için suçlayamayız ancak; çeşitli şekillerde bu işi yapan bazı uygulamalar mevcuttur. Bu yazıda En iyi 7 iPhone Arama Kaydetme Uygulamasını paylaşacağız.

1. TapeACall Pro

TapeACall Pro

TapeACall Pro, iPhone’taki en iyi arama kayıt uygulaması. Tabii ki ücretsiz değil, aslında çok pahalı, ancak iPhone’unuzda iyi çalışan bir çağrı kaydedicisine ihtiyacınız varsa, TapeACall Pro en iyi seçenek olabilir. TapeACall Pro ile sınırsız gelen ve giden çağrıları kaydedebilirsiniz. Kayıtlar anında kullanıcıya sunulur ve kayıt için çeşitli paylaşım seçenekleri bulunur. Kayıtları metin, Facebook veya Twitter üzerinden paylaşabilir veya kayıtlarınızı Dropbox’a, Google Drive’a vb. Yükleyebilirsiniz. Ayrıca kendinize bir e-posta olarak göndermenin bir seçeneği de vardır.

TapeACall Lite, aramaları sınırlamanıza gerek kalmadan kaydetmenizi sağlar, ancak kaydın ilk 60 saniyesini duyabilirsiniz. Pro sürümü ile böyle bir maliyetiniz yoktur ve istediğiniz herhangi bir dönem için uygulamayı kullanabilirsiniz.

TapeACall Pro – Apple iTunes

2. Call Recorder – IntCall

Call Recorder – IntCall

Çağrı Kaydedici – IntCall iPhone için bir başka iyi otomatik çağrı kayıt uygulaması. Aramaları ve çağrıları kaydetmek için uygulama içinden bir numarayı aramanız gerekir, Çağrı Kaydedici – IntCall’ın VOIP sunucuları altına yerleştirilir. Kayıtlarınızı telefonunuzdan doğrudan oynatabilme yeteneği var. Kayıtları e-posta ile paylaşabilir veya bilgisayarınızdaki iTunes ile senkronize edebilirsiniz. Ayrıca, kayıtların kolaylıkla bulunabilmesi için bir başlık ayarlayabilirsiniz.

Uygulama, Apple App Store’dan indirmek için ücretsiz ancak uygulamadan daha fazla numara çevirmek için kredi satın almanız gerekiyor. Uygulama, iOS 4.3 veya sonraki sürümleri için kullanılabilir.

Çağrı Kaydedici – IntCall – Apple iTunes

3. Call Recorder FREE

Call Recorder FREE

Call Recorder FREE, hem gelen hem de giden aramaları kaydetmenizi sağlayan bir uygulamadır. Bir görüşme yaptığınızda, uygulamadaki kayıt düğmesine dokunun, uygulama kayıt numarasını çevirin, ardından kaydı başlatmak için aramaları birleştirmeniz gerekir. Giden aramalarda da, önce kayıt numarasını çevirmeniz ve konuşmak istediğiniz kişiyi aramanız ve bu aramaları kayıt için birleştirmeniz gerekir. Ayrıca e-posta, iMesaj, Twitter, Facebook ve Dropbox yoluyla kayıtları indirebilir ve paylaşabilirsiniz.

Uygulama App Store’dan indirmek için ücretsiz ancak daha fazla kayıt kredisi almak için uygulama içi satın alma işlemlerini yapmanız gerekecek. Uygulama, iOS 5.0 veya sonraki sürümleri için kullanılabilir.

Call Recorder FREE – Apple iTunes

4. Edigin Call Recorder

Edigin Call Recorder

Edigin Çağrı Kaydedici, bulut üzerinden gelen ve giden aramalarınızı kaydeden Apple iPhone için bulut tabanlı bir çağrı kaydedicisidir. Uygulama, çağrılarınızın kaydedilebilmesi için mobil çağrılarınızı veri merkezleri üzerinden yönlendirmek için bulut tabanlı hizmetleri kullanır. Çağrı buluta kaydedildikten sonra, devam edin ve kaydı araştırın, oynatın ve indirin.

Not: Ne yazık ki, uygulamayı kullanabilmeniz için bir Edigin hesabına ihtiyacınız olacaktır. Sanırım bazı ülkelerde yasadışı olduğu için uygulama bir sözleşme imzalamanızı istiyor. Neyse, bunu yapmaya istekli iseniz, uygulama App Store’dan ücretsiz olarak edinilebilir ve iOS 7 veya üstünü gerektirir.

Edigin Call Recorder – Apple iTunes

5. Call Recording by NoNotes.com

Call Recording NoNotes

NoNotes.com, dünyanın en büyük e-ticaret transkripsiyon ve çağrı kayıt servislerinden biridir. NoNotes.com tarafından Çağrı Kaydetme, iPhone’unuzdan gelen ve giden çağrıları kaydetmenizi sağlar. Kayıtlar bulutta saklanır. Uygulama her ay 20 dakikalık ücretsiz kayıt sunuyor ancak daha fazla istiyorsanız bir uygulama içi satın alma yapmanız gerekecek. Uygulama bir dizi özellik getiriyor; kayıtları kopyalama, bulutta kaydetme, kayıtları sosyal medyada paylaşma, dikte hizmetleri için uygulama kullanma becerisi var.

Maalesef, uygulama yalnızca Kuzey Amerika’daki kullanıcılar içindir. Uygulama App Store’da ücretsiz olarak sunulmaktadır ve iOS 6 veya üstünü gerektirir.

Call Recording by NoNotes.com – Apple iTunes

6. Call Recorder – VoIP phone calls & recorder

Call Recorder VoIP phone calls recorder

Aynı çağrı kaydedicisinin bulunduğu iPhone için tüm çağrı kaydedicileri ile kolayca karıştırılabilirsiniz. Bu başka bir çağrı kaydı uygulaması ama sadece VoIP sunucusu üzerinden yapılan giden aramaları kaydediyor. Kayıt özelliği ücretsiz ancak yaptığınız VoIP aramaları için ödeme yapmanız gerekecek. Bir ara sıra şakaya iyi geldi değil mi?

Yapılan aramalar, bir WiFi veya 3G bağlantısına sahip olduğunuzda daha iyi olur. Uygulama aynı zamanda iTunes’daki tüm kayıtları yedekleme becerisine de sahiptir. App Store’da ücretsiz olarak kullanılabilir ve iOS 5.1.1 veya üstünü gerektirir.

Call Recorder – VoIP phone calls & recorder – Apple iTunes

7. iTalk Recorder

iTalk Recorder programını kullanarak iphone cihazınızdaki görüşmeleri kolayca kayıt altına alabilirsiniz. Aynı zamanda sesli notlar kayıt ederek işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kullanımı kolay ve basit arayüzü ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Programı açtığınızda kırmızı bir buton yardımı ile basit bir şekilde kayıt işlemini başlatabilirsiniz. Aynı zamanda kayıt ettiğiniz sesleri E-mail yoluyla hızlı ve kolay bir biçimde istediğinize yollayabilirsiniz.

iTalk Recorder – Apple iTunes

iPhone Arama Kaydetme Uygulamaları

YASAL UYARI
Ülkemiz kanunlarınca Karşı tarafın bilgisi olmadan Görüşmeyi kayıt altına almak suçtur. Karşı tarafı bilgilendirmeden veya gizlice yaptığınız kayıtlar sizi yasal durumlarla karşı karşıya bırakabilir. Bu gibi yasal durumlardan web sitemiz sorumlu değildir.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin