Dünyanın 1 numaralı sosyal medya paylaşım ve arkadaşlık platformu olan İnstagram, geçtiğimiz günler içerisinde Yakın Arkadaşlar özelliği getirerek, bizlere harika bir özellik sunmuştu. Uygulamanın detaylarına gelecek olursak instagram yakın arkadaşlar özelliği, hikayelerinizi gizlemenize gerek kalmadan içerik paylaşmanızı sağlıyor. Yani biliyoruz ki önceden birilerinin hikayelerinizi görmesini istemiyorsanız, hikayeyi gizliyordunuz. Fakat artık buna gerek kalmıyor ve yakın arkadaşlar butonu aktif ediliyor.

Bu özellik ile aynı zamanda sadece yakın arkadaşlarınızın görmesini istediğiniz hikaye paylaşımlarını yapabiliyorsunuz. Bir Story gönderdiğiniz zaman bunu sadece yakın arkadaşlarınız görüyor ve yeşil bir ekran çıkıyor. Bu yeşil ekranı gördüğünüz zaman, karşıdaki kişi sizleri yakın arkadaş listesine eklemiş diyebiliriz. Şimdi bu özelliğin nasıl kullanılacağını ve hangi adımları uygulayacağınızı sizlere aktaracağız.

İnstagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Kullanımı

İlk olarak instagram uygulamasına giriş yapıyoruz ve sağ üst kısımda yer alan üç çizgi seçeneğine basıyoruz. Bunun devamında sekmeler üzerinde instagram yakın arkadaşlar özelliği adlı bir buton olacaktır ve bu butona basıyoruz.

Açılan sayfada sizlerin takipçilerini göreceksiniz ve yanında yeşil renkte Ekle butonu olacaktır. Eklemek istediğiniz arkadaşlarınızın yanındaki ‘’Ekle’’ alanına basıyorsunuz ve listeye dahil ediyorsunuz.

Yukarıda menüler üzerinde Listen adlı bir alan olacaktır. Bu alanda eklediğiniz veya çıkardığınız arkadaşlarınızı sorunsuz olarak görebiliyorsunuz. Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra, ‘’Bitti’’ alanına basarak çıkış yapınız.

Hikaye paylaşımı yaparken, instagram yakın arkadaşlar özelliği aktif etmeniz gerekiyor. Yani alttaki görselde görmüş olduğunuz gibi hikaye paylaşımı yaparken sol altta yer alan Yakın Arkadaşlar alanına basarak paylaşım yapıyorsunuz. Bu yaptıktan sonra ise artık paylaştığınız gönderiler, Yakın Arkadaşlarınıza gidecektir ve listede olmayanlar, sizin attığınız Story’leri göremeyeceklerdir. Fakat herkese görünmesini istiyorsanız eğer, sağ kısımda yer alan Alıcı alanına basıyor ve herkese açık bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin