Günümüzde birçok sosyal medya platformu yer almaktadır. Bu platformlardan bazıları diğerlerine oranla daha çok kullanılır. Bunlardan biri de İnstagram olarak karşımıza çıkmaktadır. İnstagram uygulaması, kişilerin fotoğraf, video paylaştığı, arkadaşları ile konuşabildiği hatta yeni gelen güncellemeler ile birlikte canlı yayın bile açabildiği bir uygulamadır. İnstagram sahibi olan her kişi İnstagram içerisinde hikaye, fotoğraf paylaşabilmektedir. Bu nedenle görmek istemediğimiz veya bildirim almak istemediğimiz kişileri İnstagram sessize alma özelliği ile sessiz alabiliriz.

Hem Android hem de iPhone kullanıcıları İnstagram uygulamasına sahip olabiliyor. Bu uygulamaya sahip olduğu gibi aynı zamanda İnstagram sessize alma özelliğini de kullanılması mümkün olmaktadır. Takipte olduğunuz ancak paylaşımları dikkatinizi çekmeyen kişileri takipten çıkarmak istemeyebilirsiniz. Bu nedenle bu kişileri sessize alma özelliği ile görmenizi engelleyebilirsiniz. İnstagram içerisinde bir kişiyi sessize aldığınız zaman o kişilerin paylaşımları, hikayeleri karşınıza çıkmamaktadır.

İnstagram Kişiyi Sessize Alma

İnstagram içerisinde kişilerin gönderilerini ve hikayelerini görmemek için instagram sessize alma özelliğini kullanabileceğinizi yazımızda söylemiştik. Peki bu özellik nasıl yapılmaktadır? Sessize almak için adımları izlemeniz gerekir. Bu adımlar ise;

Öncelikle sessize almak istediğiniz kişinin profiline giriş yapmanız gerekmektedir. Profiline girdikten sonra ise sağ üst köşede bulunan üç noktaya dokunmanız ve açmanız gerekir. Açılan menü içerisinde “sessize al” diye bir seçenek karşımıza çıkmaktadır. Buraya tıklayarak sessize almanız mümkündür. Aynı zamanda kişinin profiline girmeden de sessize almanızın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Akışınız içerisinde yer alan kullanıcının yanında üç nokta bulunur. Profile gitmeden bu üç noktaya tıklayarak da sessize alma özelliğini aktif edebilirsiniz.

Sessize almak istediğiniz kişinin aynı zamanda gönderilerini de görmek istemiyorsanız gizlemeniz mümkün olmaktadır. Yine aynı şekilde bu kişinin profiline girip ya da kişinin adının yanında bulunan üç noktaya tıklamanız gerekmektedir. Gönderileri görmek istemiyorsanız “gönderileri sessize al”, hikayeleri görmek istemiyorsanız da “hikayeyi sessize al” seçeneğine tıklayabilirsiniz. İkisini de istemiyorsanız “gönderi ve hikayeyi sessize al” diyebilirsiniz. Bu adımları yaptıktan sonra instagram sessize alma gerçekleşmiş olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin