Instagram tanınmış kişiler, markalar vb. hesapların sahte olup olmadığını ortaya çıkarmak amacıyla mavi tik hizmeti başlattı ve kullanıcılar da İnstagram mavi tik alma konusunda araştırma yapıyor. Bir kişi veya marka hesaplarının, hayran olarak mı yoksa gerçek kişi tarafından mı açıldığını sorunsuz olarak görebiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak Instagram, doğrulanmış hesapları genel olarak izlemediğini fakat hesabın kuralları ihlal etmeye başlamasıyla beraber, bu mavi tik işlemini kaldıracağını da belirtiyor. Kullanıcılar genel olarak mavi tik işlemini araştırırken, almak için farklı alternatifler deniyor. Şimdi sizlere güncel olarak mavi tik alabilmeniz için neler yapacağını detaylı olarak aktaracağız.

Instagram’da Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır?

Tahmin ettiğiniz gibi Instagram’da doğrulama almak hiçte kolay bir işlem değil. Uzun süredir hesabınızın doğrulamak için sunulan yöntemler söz konusu değildi, Instagram profilin gerçek olup olmadığını kendi karar veriyordu. Ağustos 2018 ayından beri Instagram, doğrulama isteğinde bulunma seçeneğini aktif etti. Instagram açmanız ile beraber Ayarlar bölümüne girip Hesap sekmesi altındaki Doğrulama Talebi seçeneğine basıyoruz.

Açılan başvuru ekranında sizlerden bazı bilgiler isteniyor. İlk olarak Ad Soyad bilgisi yazdıktan sonra kimliğinizin fotoğrafını sisteme yüklemeniz gerekiyor. Bu bilgileri eklemeniz ile beraber Gönder butonuna basıyoruz başvurunuzun değerlendirme süreci aktif oluyor.  Doğrulama Talebi sayfasını sizler bulamıyorsanız eğer güncelleme almamışsınız demektir.

Uygulamayı güncelledikten sonra İnstagram mavi tik alma seçeneğinin geldiğini göreceksiniz. Gönderdiğiniz başvuru, Instagram tarafından incelendikten sonra sizlere geri dönüş olacaktır. Binlerce takipçisi olan hesaplar oonaylama hizmeti alamıyorken, 200 takipçisi olan gerçek hesaplar bile bazen mavi tik alabiliyor.

—————————————–

Instagram’da Mavi Tik Almak İçin Şartlar Nedir?

Instagram’ın belirlediği kurallara göre İnstagram mavi tik alma işlemi için aşağıdaki şartlar aranıyor.

-Hesabınız gerçek olan bir kişiye veya kamuya ait olmalıdır.

-Hesabınız benzersiz olmalı ve herhangi bir sayfa olmamalı.

-Doğrulanmak için hesabın herkese açık konumda olması, profil fotoğrafı, biyografisi ve en az bir adet de yüklenmiş fotoğrafın olması gerekiyor.

-Hesabınızın tanınmış bir kişi, ünlü ya da markayı temsil etmesi gerekmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin