Instagram uygulaması en çok tercih edilen sosyal paylaşım platformları arasında yer almasıyla beraber, kullanıcı kitlesini de bir hayli geliştirmiş ve son zamanlarda canlı yayın yapabilme özelliğini bizlere kazandırmıştır. Genel olarak sorulan sorulardan bir tanesi de, Instagram canlı yayın bildirimleri nasıl kapatılır tarzında oluyor. Günden güne kullanıcı kitlesini yukarılara doğru taşımayı hedeflemiş olan sosyal medya paylaşım platformu, canlı yayın imkanı verirken bunu kapatabilme olanağı da sunuyor. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden uygulama sizlere canlı yayın bildirimi kapatmanıza ve İnstagram canlı yayın bildirimi kapatma işlemiyle, hiçbir şekilde bildirim almamanıza olanak veriyor.

İnstagram Canlı Yayın Özelliği

Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, ekibi ile birlikte Instagram’ı satın almalarıyla beraber İnstagram’a yeni bir soluk geldiğini söyleyebiliriz. Programa eklenen en önemli özelliklerden bir tanesi de şüphesiz ki canlı yayın özelliği oldu. Canlı yayın özelliği Instagram kullanıcılarından çok büyük bir ilgi görmeyi başardı ve hemen hemen herkes kullanıyor.

Ancak bu yeni özelliğin herkes tarafından denenmek istenmesi de bazı sorunları ortaya çıkardı ve bildirim problemleri oldu. Sürekli canlı yayın bildirimi alan kullanıcılar İnstagram canlı yayın bildirimi kapatma araştırmaları içerisine girdiler ve bunun sorularına cevap aradılar.

İnstagram Canlı Yayın Bildirimini Kapatma

İnstagram üzerinden sizlere gelen canlı yayın bildirimlerini kapatmak aslında çok basit olmaktadır. Öncelikle Instagram uygulamasının içerisine giriyorsunuz ve ardından sağ üst köşede yer almakta olan ayarlar alanına basıyorsunuz. Açılan menüde bildirim ayarları adlı sekmeye geçiş yapıyorsunuz. Bu bölümde ise Canlı yayın veya Live videos bölümünü kapalı konumuna getirmeniz gerekiyor. İşte tüm yapmanız gereken işlemler bunlardır ve sizler bu işlemleri yapmanız ile beraber İnstagram canlı yayın bildirimi kapatma sorununu tamamen çözmüş olacaksınız.

——————————————————————————————————

 

Yapmış olduğunuz bu işlem, sizlerin hesabına özeldir. Yani başka bir telefondan uygulamaya giriş yapsanız bile, sizlere hiçbir şekilde bildirim gelmeyecektir. Tekrardan canlı yayın bildirimlerini açmak istiyorsanız eğer, aynı işlemleri uygulayarak açık konuma getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bu anlattıklarımızı sizlere aşağıdaki görsel yardımıyla aktardık. Görselleri detaylı olarak inceleyerek soruna çözüm bulursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin