Sosyal medya uygulamalarının artık zirvesinde olan Instagram uygulaması kullanıcılarına şahane bir özellik getirdi. Instagram anket özelliği ile kullanıcıları yeni bir sosyal aktivite kurdu.  Her zaman yenilikçilikle kendini gösteren sosyal platformun nabzını tutan Instagram hem bireysel kullanıcılarına hem de sayfa olarak merak edilen, çok istenilen ya da ihtimalleri, değerlendirmeleri gibi birçok konuyu merak eden kişilerin aktif olarak kullandığı bir özellik ile karşı karşıyayız.  Hikaye üzerinden yapılan anketin çokça kullanılıyor olmasıyla birlikte bu özellik de kullanıcılarından tam not aldı.

Instagram Anket Özelliği Kullanım Adımları

-Instagrama gelen son güncellemenin ardından kullanıcılar, hikayenin nasıl kuklanacağını ve sonuca nasıl ulaşacakları merak konusu oldu.

-İlk olarak Instagram anket özelliği için hikaye kısmına girerek anket yapmak istediğiniz konunun fotoğrafını çekmelisiniz.

-İkinci adımda çekilen fotoğrafın sağ üst köşesinde var olan gülen yüz emojisi/ simgesine tıklayıp, anketi tercih etmeniz gerekiyor.

-Bu iki adımdan sonra ekranda soru sor diye bir buton çıkıyor. Bu butonun hemen altında da seçenekler bulunmaktadır.

-Soru sor olarak çıkan kısma anket sorunuzu sormanızın ardından evet ve hayır yazan kısmında da seçeneklerinizi belirliyorsunuz.

-Tüm bu adımların ardından anketinizi Instagram hikayenizde paylaşa bilirsiniz.

Instagram Anket Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

-Hikayeye video çekerek veya fotoğraf ekleyerek de anket seçeneği seçile biliyor.

-Hikaye kısmına anket eklemek için çıkartmalar bölümünde  anket yazan seçeneği seçmek gerekiyor.

-Böylelikle Instagram anket özelliği ile sunulan anket sonucunda kim ve kaç kişi hikayenize bakmış, kaç kişi ankete cevap vermiş, cevap yüzdesi, kim hangi cevabı vermiş,  hikayeyi kimler paylaşmış gibi çokça merak edilen soruların cevaplarını bu şekilde öğrene biliriz.

-İlk olarak yalnızca İOS’lar da kullanılabilir olan Instagram anket seçeneği şu an Android telefonlarda da geçerli bir özellik halini almıştır.

-Anket adımlarının başarılı bir şekilde tamamlanıp, paylaşılmasının hemen ardından sizi takip edenler yani takipçileriniz ankete cevap verilebilir.

-En çok merak edilen sorulardan biri olan hikayeye  kim ne zaman bakıp, kim hangi cevabı verdiği sıralı bir şekilde Instagram kullanıcılarına sunulmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin