Google Chrome

IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmesi hatası çözümü. Internet download Manager Eskimiş Google Chrome ilişkilendirmeniz var, ya da Google Chrome ilişkilendirmesi yüklenmemiş. Nasıl düzelteceğinizi öğrenmek ister misiniz? Çözümü

IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmeniz var

Merhaba değerli İdeal Kaynak okurları, bu yazıda Google Chrome tarayıcı ve Internet Download Manager programını beraber kullananların genelde rastladığı bu sorunu çözmenize yardımcı olacağız. Kolay gelsin. Bu sorun genelde güncellenmiş IDM ‘nin eski uzantısını artık desteklememesinden kaynaklanıyor.

Bu uyarıyı/hatayı alıyorsanız, bu durumda artık İnternet Download Manager web tarayıcılardan indirme yakalayamayacaktır. Çünkü Internet Download Manager web tarayıcılardan url yani içeriği, tarayıcılara yüklediği kendi eklentisi sayesinde almaktadır.

Dediğimiz gibi bu durumun iki sebebi olabilir; ya Internet Download Manager eklentisi kurulmamış ya da Internet Download Manager ilişkilendirmeniz eskidi, yani Internet Download Manager’inizi güncelledikten sonra eklentinin de güncellenmemesi.

İşte bizde bu durumdan muzdarip olan insanların olduğunu düşünerek sizlere kolay bir anlatım hazırladık. Gerçekten işlemleri uygulanması çok basit Kısaca: idm eklentisini program files ten tutup Google chrome eklentiler sayfasına sürüklüyorsunuz. Detaylı ve resimli anlatım aşağıda. Kolay Gelsin.

IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmeniz var hatası Çözümü

Eskimiş IDM Uzantısını kaldırma

Adım 1: Aşağıdaki Görselde olduğu gibi, Google Chrome tarayıcınızda Sağ üstte bulunan üç çizgili düğmeye “Ayarlar Tuşu > Diğer araçlar > Uzantılar” yolunu takip ederek uzantılar kısımını açın. buradaki eskimiş idm uzantısını çöp simgesine basarak silin. Sonrasında bu ekran açık kalsın.
IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmeniz var hatası Çözümü

Yeni IDM Uzantısını Ekleme

Adım 2: Ardından aşağıdaki görseldeki gibi “C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager” yolunu takip ederek idm’nin kurulu olduğu yeri açın ve “IDMGCExt.crx” dosyasını tutup sürükleyerek açık bıraktığımız Chrome uzantılar ekranına bırakıyoruz. Ardından çıkan “IDM Integration Module” eklensin mi? uyarısına “Uzantı ekle” diyoruz.
IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmeniz var hatası Çözümü

IDM Uzantısı Ayarları

son olarak eklediğimiz yeni IDM uzantısını sorunsuz kullanmak ve her siteden sorunsuz video veya dosya indirmek için Etkin ve dosya URL’lerine erişime izin ver kutularını işaretledikten sonra güle güle kullanabilirsiniz. Son olarak Google Chrome tarayıcınızı kapatıp açmanızda fayda var. İyi Günler Dileriz.

IDM Eskimiş Chrome ilişkilendirmeniz var – Tam Çözümü

Internet download Manager Eskimiş Google Chrome ilişkilendirmeniz var, ya da Google Chrome ilişkilendirmesi yüklenmemiş.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin