Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Huawei telefonlarda yazılımsal sorunlar karşımıza çıktığında, bazen sorunların tek çaresi Hard Reset format atmaktır. Bizde Huawei Telefonlara Format Atma nasıl yapılır? anlatalım dedik.

Telefonlara Neden Format Atarız?

Çoğu zaman yazılımsal hatalarla karşılaşabiliriz. Özellikle telefonumuzda yazılım yükseltme yaptıysak, ya da varolan işletim stock rom üzerine başka bir ülkenin Stock rom’unu kurmuşsak, telefonda bazı sorunlar meydana gelebilir. İşte bu sorunların çözümü Huawei Telefonlara Format Atma olabilir.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve kayıtları da silinecektir.

Huawei Telefonlara Format Atma

Huawei telefonlarda iki şekilde format atabiliriz. Soft ve Hard reset. En sağlamı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir.

Soft Reset:

Telefonunuzda Ayarlar > Gelişmiş Seçenekler > Yedekleme & sıfırlama > Fabrika verilerine sıfırlama (Factory data reset) > Cihazı sıfırlayın yolunu takip ederek Huawei telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Hard Reset:

Hard reset için Telefonu Recovery Mod‘a almamız gerekiyor. eski Model Huaweilarda Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternette Modelinizin Nasıl Recovery Moda’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın. Yeni model Huawei Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız.

  1. Telefonu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın.
  2. Telefon başlatma ekranı görününceye ve LOGO görüntülenene kadar ses yükseltme tuşuna ve Güç tuşuna basın. EMUI logosu ve fabrika ayarları seçenekleri görünce güç tuşunu bıraın, ancak Ses Syükseltme tuşuna basmaya devam edin.
  3. Kurtarma menüsü geldiğinde Ses yükseltme tuşunu bırakın.
  4. Dokunmatik ekranda Wipe data/Factory reset seçeneğini seçin. Dokunmatik ekran etkin, böylece istediğiniz seçeneğe dokunabilirsiniz.
  5. Silme işleminden sonra Recovery ekranına dönecektir. Ses tuşlarıyla “reboot system now” butonu üzerine gelip Güç tuşu‘na basın. Telefonunuz açılacaktır.
  6. Telefon açıldığında tüm ayarlar silindiği için kurulumu yapmalısınız. Dil seçme vb. seçenekleri seçtikten sonra telefon ilk aldığınız gibi karşınıza çıkacaktır.
Huawei Telefonlara Format Atma [Hard Reset]
Wipe data/factroy reset

Videolu anlatım:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin