Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme. Huawei P10 Root Yapma, Huawei P10 Plus Root Yapma. Huawei P10 ve P10 Plus TWRP Recovery Mod Yükleme

Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Bu yazıda sizlere Huawei P10 ve P10 Plus cihazlarda Nasıl root yapılacağını anlatmaya çalışacağız. Cihazı rootladıktan sonra, sistem modlarını kurabilir, sinyal çubuğunun veya pil göstergesinin görünümünü değiştirebilir ve özel temalar yükleyebilirsiniz. Google Play Store’da bulunan en iyi Root uygulamalarını kontrol etmeniz gerektiğini düşünüyoruz. İşemlere devam etmeden önce verilerinizi yedeklediğinizden emin olun. Telefonunuzu Root yaparken kimsenin telefondaki verilerini kaybetmesini istemiyoruz.

Huawei P10 ve P10 Plus TWRP Yükleme

Bu işlemleri uygulamadan önce Huawei Cihazınızda Bootloader kilidinin kaldırılmış olması gerekmektedir. Bootloader kilidini kaldırmadıysanız, Buradaki Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma rehberine bakarak kaldırabilirsiniz. Telefonda en etkin yöntem olduğu için root yapmak için SuperSU yöntemini kullanacağız. Basitliği nedeniyle SuperSU uygulamasını seviyoruz. Bu telefonun root yapması, size tam yönetici hakları ve sistem erişimi sağlayacaktır.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:

HiSuite (Driver içinde) > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
P10 Plus için: TWRP-P10_Plus.img > İndir
P10 için: twrp-3.1.0-0-P10.img > İndir

  • adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. HiSutie programını da driver için kurun.
  • UPDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonunuzun Dahili depolama bölümüne atın.
  • Telefonunuza uygun TWRP imajını indirin. adını recovery.img olarak değiştirip adb klasörünüzün içine, YerelDisk C:/adb klasörünün içine atın.

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Telefon Hakkında kısmına gidin. Burada Sürüm Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Geri Dönüyoruz ve Geliştirici Seçeneklerine Giriyoruz. Oem Kilit Açma ve Usb Hata Ayıklama seçeneklerini Aktifleştiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım. Aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Fastboot modunda cihazınızın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için fastboot devices komutunu girin, sorun yoksa cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

TWRP Recovery Mod kurulum işlemleri bu kadardı. şimdi isterseniz Root işlemlerine geçebiliriz.

Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma

Cihaza twrp yükledikten sonra hiçbir şeye ellemeden CMD ekranına aşağıdaki komutu girin. Cihaz TWRP Modunda açılacaktır.

adb reboot recovery

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştik. Telefon TWRP Modunda açılınca USB den çıkarabilirsiniz.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot > System Butonunu kullanın. Huawei P10 ve P10 Plus Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

  1. Telefon kapalı iken Ses Yükseltme + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.

6 YORUMLAR

  1. sayın yönetici geliştirici ayarların da sılık durum da benım oem kilidi nasıl acabılırım daha once bootloader kılıdını acma ıslemı yapmaya calıstım ama yapamadım oylece bıraktım sımdı normal ayarlara bakıyorum oem kılıdı sılık durum da telefonum Huawai Mate 10 Lite yardımcı olurmusunuz lütfen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin