Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi, Huawei Bootloader kilidi kaldırma, Huawei Telefonlarda Bootloader kilit açma, Huawei Bootloader Unlock, Huawei Telefonlarda Bootloader kilidini kaldırma

Bootloader Kilidi

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma

Huawei marka cihazlar, güvenlik önlemlerinden biri olan Bootloader Kilitli olarak gelebiliyor. Bu durumda cihazın bootloader kilidi kaldırılmadan veya kırılmadan Root veya TWRP Recovery Mod yüklenemiyor. Biz de, bu yazıda sizlere Huawei Marka cihazlar için Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yüklemeye engel olan Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere, Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilidi kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edemiyoruz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce şarjınız en az %50 olsun ve telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bu işlemler sonucunda cihazınız sıfırlanacaktır. Bu işlemleri uygularsanız, Tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:

adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. HiSutie programını da driver için kurun.

HiSuite (Driver içinde) > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Telefon Hakkında kısmına gidin. Burada Sürüm Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Geri Dönüyoruz ve Geliştirici Seçeneklerine Giriyoruz. Oem Kilit Açma ve Usb Hata Ayıklama seçeneklerini Aktifleştiriyoruz.

Adım 2: Telefonunuzdan arama bölümüne *#06# tuşlayarak telefonun imei adresini bir yere not edin. örneğin Not defterine. Tekrar Telefonda arama bölümüne #*#1357946#*#* numaralarını tuşlayın. Size Product ID kodunu verecektir, onu da not defterine kaydedin.

Adım 3: Buradaki web sayfasına giderek bir Huawei Kimliği oluşturun. Ardından oluşturduğunuz bu Kimlik ile Buradan Giriş Yapın. Giriş yaptıktan sonra Buradan Kilit kaldırma sayfasına gidin.

Adım 4: Şartları kabul edin ve İleri düğmesini tıklayın. Bir sonraki sayfadaki formda gerekli bilgileri girin. Her şey doğruysa, cihazınız için bir 16 haneli bootloader kilit açma şifresi verecektir. Bu kodu daha sonra bootloader kilidini açmak için kullanacağız.

Adım 5: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım. Aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 6: Fastboot modunda cihazınızın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için fastboot devices komutunu girin, sorun yoksa akıllı telefonunuzun seri numarasını göreceksiniz.

Her şey tamamsa şimdi aşağıdaki koda size verilen kilit açma kodunu ekleyin ve CMD ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

fastboot oem unlock (kilit-açma-kodu)

Adım 7: Bu işlemlerden sonra cihazınızın önyükleme kilidi kalkacak ve veriler silinecektir. Telefonu Başlatmak için aşağıdaki kodu cmd ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

fastboot reboot

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma işlemleri bu şekildeydi. Adım adım iyice okuyarak başarıyla işlemleri uygulayabileceğinizi düşünüyoruz. Kolay Gelsin…

  • seyfullah iyikeser

    5. sıradan sonra devamlı aşağıdaki kodu deniyor bu kod nerde ben bulamadım.

    • Şöyle dene adb kısmını adb.exe olarak dene. adb-setup dosyasını kurduğuna emin ol.