Huawei P10 ve P10 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma Rehberi, Huawei Bootloader kilidi kaldırma, Huawei Telefonlarda Bootloader kilit açma, Huawei Bootloader Unlock, Huawei Telefonlarda Bootloader kilidini kaldırma

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma

Huawei marka cihazlar, güvenlik önlemlerinden biri olan Bootloader Kilitli olarak gelebiliyor. Bu durumda cihazın bootloader kilidi kaldırılmadan veya kırılmadan Root veya TWRP Recovery Mod yüklenemiyor. Biz de, bu yazıda sizlere Huawei Marka cihazlar için Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yüklemeye engel olan Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere, Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilidi kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edemiyoruz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce şarjınız en az %50 olsun ve telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Bu işlemler sonucunda cihazınız sıfırlanacaktır. Bu işlemleri uygularsanız, Tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:

adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. HiSutie programını da driver için kurun.

HiSuite (Driver içinde) > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Telefon Hakkında kısmına gidin. Burada Sürüm Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Geri Dönüyoruz ve Geliştirici Seçeneklerine Giriyoruz. Oem Kilit Açma ve Usb Hata Ayıklama seçeneklerini Aktifleştiriyoruz.

Adım 2: Telefonunuzdan arama bölümüne *#06# tuşlayarak telefonun imei adresini bir yere not edin. örneğin Not defterine. Tekrar Telefonda arama bölümüne #*#1357946#*#* numaralarını tuşlayın. Size Product ID kodunu verecektir, onu da not defterine kaydedin.

Adım 3: Buradaki web sayfasına giderek bir Huawei Kimliği oluşturun. Ardından oluşturduğunuz bu Kimlik ile Buradan Giriş Yapın. Giriş yaptıktan sonra Buradan Kilit kaldırma sayfasına gidin.

Adım 4: Şartları kabul edin ve İleri düğmesini tıklayın. Bir sonraki sayfadaki formda gerekli bilgileri girin. Her şey doğruysa, cihazınız için bir 16 haneli bootloader kilit açma şifresi verecektir. Bu kodu daha sonra bootloader kilidini açmak için kullanacağız.

Adım 5: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım. Aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 6: Fastboot modunda cihazınızın bağlanıp bağlanmadığını kontrol etmek için fastboot devices komutunu girin, sorun yoksa akıllı telefonunuzun seri numarasını göreceksiniz.

Her şey tamamsa şimdi aşağıdaki koda size verilen kilit açma kodunu ekleyin ve CMD ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

fastboot oem unlock (kilit-açma-kodu)

Adım 7: Bu işlemlerden sonra cihazınızın önyükleme kilidi kalkacak ve veriler silinecektir. Telefonu Başlatmak için aşağıdaki kodu cmd ekranına yapıştırıp ENTER‘a basın.

fastboot reboot

Huawei Cihazlarda Bootloader Kilidi Kaldırma işlemleri bu şekildeydi. Adım adım iyice okuyarak başarıyla işlemleri uygulayabileceğinizi düşünüyoruz. Kolay Gelsin…

13 YORUMLAR

 1. merhaba oem kilidi kapalı benim telefonum da nasıl acabılırım geliştirici ayarların da
  silik durum da ne acılabılır nede kapanabılır durum da nasıl acabılırım yardımcı olurmusunuz lütfen

 2. fastboot oem unlock (kilit-açma-kodu) bu kodu cmdye yapistirdiktan sonra waiting for device yaziyor bekliyorum ve herhangi birsey olmadi yaklasik 10 dakikadir ayrica son kodu yani fastboot reboot kodunu cmdye yazamiyorum waiting for device dedigi icin ne yapmaliyim

 3. Huawei web sitesinden 404 hatası alanlar okusunnn
  Ben de aynı hatayı aldım ve huawei desteğe e posta atım…
  Sayın Ferhat Bey,

  İsmim Mert, konu hakkında size yardımcı olmaya çalışacağım.

  Huawei Türkiye tarafından unlock veya bootloader code paylaşımı yapılmamaktadır. Huawei Türkiye olarak cihazın orijinal yazılımına müdahale etmemenizi öneriyoruz. Yapılan bu işlemlerden sonra cihazınız garanti dışı kalmaktadır.

  İlginiz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.
  Saygılarımızla,

  Mert

  Huawei Çözüm Merkezi
  Huawei Türkiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin