Wordpress

.htaccess ile tag etiket yönlendirme, WordPress 301 Yönlendirme, wordpress eski etiket sayfası yönlendirme, .htaccess tag / etiket yönlendirme, WordPress tag yolunu etiket olarak değiştirdikten sonra, eski tag yolunu etiket ile değişitirme.

.htaccess ile tag etiket yönlendirme

Çoğumuz WordPress kullanmaya başlar başlamaz SEO için önemli adımları unutuyoruz ve bu işleri sonradan yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak bu değişiklik önceden indexlenmiş ve o şekilde tanınmış sitemiz için sıkıntı olacaktır. Çünkü o eski değişikliğe gelen kullanıcılar yada Botlar 404 hatasıyla karşılaşacaktır, O sayfayı bulamayacaktır.

İşte burada imdadımıza 301 yönlendirme fonksiyonu geliyor. Bizler eski url yada klasörleri yeni değiştirdiğimiz yola yönlendirip bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyoruz.

Türkçe dilinde yayın yapan siteler için tag yerine etiket kullanmak SEO açısından daha iyi kabul edilir. Bu durumda WordPress panel > Ayarlar > Kalıcı bağlantılar > Etiket temeli kısmına “etiket” yazıp Değişiklikleri kaydettikten sonra, aşağıdaki kodu Sunucunuzdaki .htacces dosyanıza ekleyip, tekrar sunucunuza yüklemeniz yeterlidir.

.htaccess ile tag etiket yönlendirme kodu:

# BEGIN tag yönlendirme
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteBase /
	RewriteRule ^tag/(.*)$ etiket/$1 [L,R=301]
</IfModule>
# END tag yönlendirme

Bu kodu ekledikten sonra yönlendirme şu şekilde olacaktır.

Eski link:
> https://www.idealkaynak.net/tag/wordpress
Yeni link:
> https://www.idealkaynak.net/etiket/wordpress

Sizler farklı bir adı, farklı bir yola yönlendirecekseniz. Koddaki tag ve etiket kısımlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin