Wordpress

.htaccess ile category kategori yönlendirme, WordPress 301 Yönlendirme, wordpress eski etiket sayfası yönlendirme, .htaccess category / kategori yönlendirme, WordPress category yolunu kategori olarak değiştirdikten sonra, eski category yolunu kategori ile değişitirme.

.htaccess ile category kategori yönlendirme

Çoğumuz WordPress kullanmaya başlar başlamaz SEO için önemli adımları unutuyoruz ve bu işleri sonradan yapmak zorunda kalıyoruz. Ancak bu değişiklik önceden indexlenmiş ve o şekilde tanınmış sitemiz için sıkıntı olacaktır. Çünkü o eski değişikliğe gelen kullanıcılar yada Botlar 404 hatasıyla karşılaşacaktır, O sayfayı bulamayacaktır.

İşte burada imdadımıza 301 yönlendirme fonksiyonu geliyor. Bizler eski url yada klasörleri yeni değiştirdiğimiz yola yönlendirip bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyoruz.

Türkçe dilinde yayın yapan siteler için category yerine kategori kullanmak SEO açısından daha iyi kabul edilir. Bu durumda WordPress panel > Ayarlar > Kalıcı bağlantılar > Kategori temeli kısmına “kategori” yazıp Değişiklikleri kaydettikten sonra, aşağıdaki kodu Sunucunuzdaki .htacces dosyanıza ekleyip, tekrar sunucunuza yüklemeniz yeterlidir.

.htaccess ile category kategori yönlendirme kodu:

# BEGIN category yönlendirme
<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteBase /
	RewriteRule ^category/(.*)$ kategori/$1 [L,R=301]
</IfModule>
# END category yönlendirme

Bu kodu ekledikten sonra yönlendirme şu şekilde olacaktır.

Eski link:
> https://www.idealkaynak.net/category/wordpress
Yeni link:
> https://www.idealkaynak.net/kategori/wordpress

Sizler farklı bir adı, farklı bir yola yönlendirecekseniz. Koddaki category ve kategori kısımlarını kendinize göre değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin