Hak ihlali bildir

Hak ihlali bildir – Hukuka Aykırılık Bildirimi

idealkaynak.net, hukuka ve yasalara saygılı olduğu gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri sınai haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı benimsemiştir.

idealkaynak.net, üyelerinin ve kullanıcılarının oluşturdukları içerik bakımından 5651 sayılı “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele edilmesi Hakkında Kanun”da tanımlanan “yer sağlayıcı”; kendi ürettiği içeriklerle ilgili olarak ise “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir.

idealkaynak.net’in kullanıcılarının ve üyelerinin oluşturduğu içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur. idealkaynak.net, hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimsemiştir. Bu yüzden ihlal olduğu bildirilen ve tespit edilen içerikler 24 saat içinde kaldırılmaktadır.

idealkaynak.net Sitemizde yayınlanan herhangi bir içeriğin (Yazı, Resim, Video vb.) Kişilik hakkınızı veya Telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız Lütfen:

1-) Telif hakkınızı ihlal ettiğini düşündüğünüz içeriğin bulunduğu link.
2-) Hangi içeriğin hakkınızı ihlal ettiğini.
3-) İncelenmesi için Telif hakkınızı belirten, Zaman damgalı link veya resmi belge.

belirterek web sitemizin iletişim bölümünden veya [email protected] E-Posta adresinden bize gönderiniz. Mesajınız elimize ulaşır ulaşmaz maksimum 24 saat içinde incelenip ihlal edilen içerik tespit edilirse; içerik hemen yayından kaldırılıp tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.