Google Play Store

Google Play Store ‘dan bir uygulama veya oyun indirirken “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil.” hatası alabilirsiniz. Bizde bu hatayı çözmek için ve istediğiniz oyun veya uygulamayı indirmek için: Google Play Store Cihazınız bu sürümle uyumlu değil Sorunu Çözümü adlı bu yazıyı hazırladık.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

Bu sorun, yüklemek istediğiniz uygulama veya oyunun Android Telefon/Tabletinizle uyumlu olmadığını göstermektedir. Ancak bu hatanın bir çok sebebi olabilir.

Bunlardan bazıları: Telefonunuzun donanımı, bu oyunu çalıştırmaya yetmiyor. ya da bazı üreticiler oyunlarını bazı donanımlara göre üretmiş olabilir bu durumda bu donanıma sahip olmadığınız için bu hatayı verir. Diğer sebep ise Cihazınızın sahip olduğu Android sürümünün, o uygulamanın azami istediği sürüme sahip olmaması.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar yüzünden bu hatayı almışsanız. Uygulamayı bir şekilde yükleseniz bile, muhtemelen çalışmayacaktır. Ancak bazı durumlarda, bu hataya rağmen uygulamayı bir şekilde yükleyen kişiler, uygulamaları çalıştırmışlar dır.

Diğer bir durum ise whatsapp. Bildiğiniz gibi whatsapp, tabletlerde Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası verir. Ancak siz whatsapp’ı bir şekilde yükleyip numaranızı başka telefondan doğrulayabilirsiniz.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil Çözümü

Şimdi gelelim bu hatayı nasıl aşıp uygulamamızı yükleyeceğimize; Bunun için iki yolumuz var. Birincisi istediğiniz uygulamanın Apk dosyasını internetten aratıp el ile yüklemek. ikincisi ise Root edilmiş Android cihazda, Market Helper adlı uygulama ile cihazımızı başka bir cihazmış gibi göstererek indirmek.

Market Helper ile Android Cihaz adını değiştirmek

Öncelikle Buradan Market Helper Apk dosyasını indirin ve Android cihazınıza atıp kurun. Market Helper uygulamasını kurduktan sonra açın. Root erişim izni verdikten sonra Sol üst köşedeki “device” kısmını “Default” yerine “Phone” olarak değiştirin.

Sağ üst kısımda cihazınızın modeli yazacaktır. Üstüne dokunun karşınıza Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, LG G3 gibi bazı telefon modelleri çıkacaktır bunlardan birini seçin. Ardından alt orta kısımda “ACTIVATE” düğmesine dokunun. Karşınıza aşağıdaki gibi Market Helper şunu yapmak istiyor diye bir uyarı çıkacak. “İZİN VER” Düğmesine tıklayın. İşlemler bitince uygulamayı kapatın.

Son olarak Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı indirmeyi deneyin.


Arkadaşlar bazen bu Market Helper işe yaramayabilir. Bunun yerine JRummy Market Helper uygulamasını da deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra telefona herhangi bir kısayol gelmez ve herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play Store‘a gidip, indirmek istediğiniz uygulamayı indirmeyi deneyin.

Uygulamaları elle yüklemek

Eğer yukarıdaki yöntemler ile bir çözüm sağlayamadıysanız, Uyumlu olmayan uygulama veya oyunu İnternet’ten aratıp… Örneğin eğer bir oyun için ise oyun adı apk + obb data şekline arama yapıp, ilgili sitelerden oyunun apk ve obb data dosyasını indirip telefona atarak yüklemek.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba admin. Konu güzel, ellerine sağlık, fakat benim telefonum S6 Edge ve ben S8 ile ilgili uygulamayı indirmek istiyorum, fakat APK olayına karışmak istemiyor, orjinal programı indirmek istiyorum. Nasıl Yaparım ? Şimdiden teşekkürler…

  2. Iyi gunler ben whatsapp plus kullaniyordum bir sene olacakti neredeyse fakat gecenlerde uygulamaya girdigimde whatsapp hizmet kosullarina uymadiginiz icin gecici olarak engel yedjniz diyordu ve alttada 2 saat gibi sure beliriyordu iki saat gectikten sonra tekrar girdigimde bu sefer 3 saat sonra girebilirsiniz diyerek diskalifiye oluyorum yardimci olabilirseniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin