Google Play Store

Google Play Store ‘dan bir uygulama veya oyun indirirken “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil.” hatası alabilirsiniz. Bizde bu hatayı çözmek için ve istediğiniz oyun veya uygulamayı indirmek için: Google Play Store Cihazınız bu sürümle uyumlu değil Sorunu Çözümü adlı bu yazıyı hazırladık.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

Bu sorun, yüklemek istediğiniz uygulama veya oyunun Android Telefon/Tabletinizle uyumlu olmadığını göstermektedir. Ancak bu hatanın bir çok sebebi olabilir.

Google Play Store Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

Bunlardan bazıları: Telefonunuzun donanımı, bu oyunu çalıştırmaya yetmiyor. ya da bazı üreticiler oyunlarını bazı donanımlara göre üretmiş olabilir bu durumda bu donanıma sahip olmadığınız için bu hatayı verir. Diğer sebep ise Cihazınızın sahip olduğu Android sürümünün, o uygulamanın azami istediği sürüme sahip olmaması.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar yüzünden bu hatayı almışsanız. Uygulamayı bir şekilde yükleseniz bile, muhtemelen çalışmayacaktır. Ancak bazı durumlarda, bu hataya rağmen uygulamayı bir şekilde yükleyen kişiler, uygulamaları çalıştırmışlar dır.

Diğer bir durum ise whatsapp. Bildiğiniz gibi whatsapp, tabletlerde Cihazınız bu sürümle uyumlu değil hatası verir. Ancak siz whatsapp’ı bir şekilde yükleyip numaranızı başka telefondan doğrulayabilirsiniz.

Cihazınız bu sürümle uyumlu değil Çözümü

Şimdi gelelim bu hatayı nasıl aşıp uygulamamızı yükleyeceğimize; Bunun için iki yolumuz var. Birincisi istediğiniz uygulamanın Apk dosyasını internetten aratıp el ile yüklemek. ikincisi ise Root edilmiş Android cihazda, Market Helper adlı uygulama ile cihazımızı başka bir cihazmış gibi göstererek indirmek.

Market Helper ile Android Cihaz adını değiştirmek

Öncelikle Buradan Market Helper Apk dosyasını indirin ve Android cihazınıza atıp kurun. Market Helper uygulamasını kurduktan sonra açın. Root erişim izni verdikten sonra Sol üst köşedeki “device” kısmını “Default” yerine “Phone” olarak değiştirin.

Sağ üst kısımda cihazınızın modeli yazacaktır. Üstüne dokunun karşınıza Samsung Galaxy S4, Galaxy S5, LG G3 gibi bazı telefon modelleri çıkacaktır bunlardan birini seçin. Ardından alt orta kısımda “ACTIVATE” düğmesine dokunun. Karşınıza aşağıdaki gibi Market Helper şunu yapmak istiyor diye bir uyarı çıkacak. “İZİN VER” Düğmesine tıklayın. İşlemler bitince uygulamayı kapatın.

Son olarak Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı indirmeyi deneyin.


Arkadaşlar bazen bu Market Helper işe yaramayabilir. Bunun yerine JRummy Market Helper uygulamasını da deneyebilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra telefona herhangi bir kısayol gelmez ve herhangi bir şey yapmanız gerekmez.

Bunun için Ayarlar > Uygulamalar > Google Play Store kısmına gidip verileri temizleyin. Aynı şekilde Google Play Hizmetleri içinde verileri temizleyin. Telefonu yeniden başlatın ve Google Play Store‘a gidip, indirmek istediğiniz uygulamayı indirmeyi deneyin.

Uygulamaları elle yüklemek

Eğer yukarıdaki yöntemler ile bir çözüm sağlayamadıysanız, Uyumlu olmayan uygulama veya oyunu İnternet’ten aratıp… Örneğin eğer bir oyun için ise oyun adı apk + obb data şekline arama yapıp, ilgili sitelerden oyunun apk ve obb data dosyasını indirip telefona atarak yüklemek.

 • Xiaomi Redmi

  arkadaslae bu cozum icin cihazinizin rootlu olmasi lazim o is uzun ben size denedigim baska bir yol anlatayim ben dawn of titans oyununu yukleyemiyorum xiaomi telefonumu internetten apk ve obb dosyasini indirincede olmuyor cozum ne baska uyumlu bir telefona indiriceksiniz google playdan oyuni daha sonra myappsharer programiyla yuklefigini telefonda oyunun apk kaydini cikaracaksiniz sonra apk kaydini ve android obb klasorundeki oyunun yuksek mg iceren doyasini kendi twlefonunuza ya blueetooth ile yada superbeam yoluyla atip apkyo kurup daha sonra obb dosyasini aticaksiniz oyunu guncelleme geldigi zamanda ayni islemi tekrar yapicaksiniz bu sekilfe tecrube ettim calisiyor…

  • ideal kaynak

   Evet bazen indirmek istediğimiz oyunun apk ve obb dosyalarını İnternet’ten bulup elle yüklediğimizde işe yaramaktadır.

   • Xiaomi Redmi

    İnternetten indirdignizde de calismiyor cozum baska cihaza yukleyp ordan kendi cihazimiza aktarmak. Ben baya ugtastim bu yuzden paylastim ise yarar bazilari icin diye

    29 Haz 2017 ÖÖ 2:22 tarihinde “Disqus” yazdı: