GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

GM Discovery 2 Root Yapma

GM Discovery 2 Nasıl Root Yapılır? General Mobile Discovery  2 TWRP Recovery Mod yükleme nasıl yapılır?. Merhaba değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda sizlere General Mobile GM Discovery 2 Cihazı hem root yapıp hemde TWRP (TeamWin Recovery Project) recovery mod yüklemeyi anlatmaya çalışacağız. Kolay gelsin.

TWRP Recovery Nedir ?

TWRP Recovery (TeamWin Recovery Project) Kolay dokunulabilen bir dokunmatik paneli olan ve daha büyük düğmeler sunduğundan kullanımı daha kolay olan.Yapacağınız işlemlere göre tahmin yürütüyor olması (örn. yeni bir ROM yüklediğinizde düğmelerden bir tanesi, ön belleği temizleme düğmesiyle yer değiştirmesi) , EFS yedeklemesi yapılabilmesi, içerisinde dosya yöneticisi vasıtasıyla dahili ve harici bellekte işlem yapılabilmesi ve daha birçok özelliği barındıran her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmakta olan bir recovery modu dur.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gerekli Programlar > Download
Gerekli Programlar > Alternatif

HAZIRLIK:

Yukarıdaki linklerden birinden Araçları indirin ve masaüstüne çıkarın ardından “GM Discovery 2 Driver.exe” kullanarak bilgisayarınıza sürücüleri kurun. ardından “UPDATE-SuperSU-v2.46.zip” dosyasını ellemeden varsa hafıza kartına atın yoksa telefon hafızasına atın. ardından “SP_Flash_Tool_v5.1524.00.000” klasöründeki “flash_tool.exe” dosyayı çalıştırın ve aşağıdaki adımlara geçin.

Recovery Mod Kurma:

Adım 1. “flash_tool.exe” dosyasını açtınız yukarıdaki menüden Options/Option…/Download kısmından USB Checksum kutusunu işaretleyin ve çarpıya basarak o ekranı kapatın.
GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

Adım 2.“Scatter -loading” butonuna tıklayın ve “MT6592_Android_scatter_alcatel.txt” dosyasını seçin ve “Aç” deyin.
GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

Adım 3.“RECOVERY” satırındaki en sağında Location kısmının altında bulunan boş alana sol tıklayın ve açılan pencereden “recover.img” seçin ve “Aç” deyin.
GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

4. Her şey aşağıdaki resimde olduğu gibi hazırsa telefonu güç tuşuna basarak kapatın ve programdaki “Download” Butonuna basın hemen ardından telefonu kapalı olarak usbye bağlayın. Yükleme otomatik olarak başlıyacaktır yüklenmesi için bekleyin. yüklendikten sonra usb kablosunu telefondan çıkartın
GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

Root Yapma:

Adım 1: TWRP Recovery yükledikten sonra Telefon açıksa kapatın ve  Güç Tuşu + Ses Açma Tuş larına birlikte basılı tutun TWRP Recovery mod açılınca elinizi çekin.

Adım 2: “Install” yazan ilk kutuya tıklayın ve daha önce hafıza kartına veya telefon hafızasına attığınız “UPDATE-SuperSU-v2.46.zip” dosyasını seçin. Çıkan uyarıya “swipe to install” deyin. Yükleme bittikten sonra “reboot system now” seçeneğine basın ve telefon açılsın SuperSU uygulamasının yüklendiğini kontrol edin.
GM Discovery 2 Root Yapma + TWRP Recovery Mod Yükleme

İşlemler bu kadar rootlu ve Custom Recovery li telefonunuz hayırlı olsun 🙂

2 YORUMLAR

  1. Dediklerinizi Harfi harfine yaptım fakat download tıkladıgımda hiçbir yukleme olmadı telefonu calıstırmayı deniyorum hiçbir tepki vermiyor sizin yuzunuzden telefon gitti telefon acılmıyor cozumunu soylermisiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin