Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy S8 SM-G950x Modellerine Root atma, Samsung Galaxy S8+ Plus SM-G955x , Android 7.0 Root yükleme ve TWRP Recovery Mod yükleme

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy S8 ve S8 Plus model telefonlarına, Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Sizde Aşağıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz. Bu dosyalar Android 7.0 da çalışmaktadır.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Normalde Önce Odin ile TWRP Recovery mod yükleyip, ardından SuperSU dosyasını flash’layarak Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root yapabilirdik. Ancak bu yöntemde bazen telefon samsung logosunda kalıyordu ve telefon açılmıyordu. Bizde sizler için bu yolu bulduk. Biz de Denedik sorunsuz Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root yaptık ve TWRP Recovery yükledik.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-G950F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
Odin3 v3.12.3 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Aşağıda S8 veya S8 Plus Modelinize uygun Root dosyasını indirin.

S8 SM-G9500 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G9508 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950F Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950N Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950U Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950U1 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950W Android 7.0 için Root Dosyası

S8 Plus SM-G9550 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955F Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955N Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955U Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955U1 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955W Android 7.0 için Root Dosyası

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma

Adım 1: Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “Artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden Geliştirici Seçenekleri ve OEM kilit açma aktif yapıyoruz. NOT: Root yaptıktan sonra bu OEM kilit açma hep öyle kalmalı. kaldırırsanız telefon güvenli moda girer!

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3: Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-dreamlte-dreamltexx-smg950f.zip

Adım 4:Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Bixby tuşu + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Adım 4: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 5: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Galaxy S8 ve S8 Plus TWRP Yükleme

Aşağıdaki Gerekli araçları indirin:
Flashify – Google Play Store ‘den telefonunuza yükleyin.
> Aşağıda Modelinize uygun TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.
Galaxy S8 Exynos SM-G950F, SM-G950N Modelleri için:
twrp-3.1.1-2-dreamlte.img
Galaxy S8 Snapdragon SM-G9500, SM-G9508, SM-G950U, SM-G950U1, SM-G950W Modelleri için:
twrp-3.1.1-1-dreamqlte.img
Galaxy S8 Plus Exynos SM-G955F, SM-G955N Modelleri için:
twrp-3.1.1-2-dream2lte.img
Galaxy S8 Plus Snapdragon SM-G9550, SM-G955U, SM-G955U1, SM-G955W Modelleri için:
twrp-3.1.1-1-dream2qlte.img

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

 1. Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
 2. Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
 3. “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
 4. “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
 5. Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
 6. Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

 1. FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
 2. Chose a file” yazısına basın.
 3. File explorer ‘a” basın
 4. mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
 5. Telefonunuzun modeline uygun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.1.1-2-dreamlte.img dosyanızı seçin.
 6. Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

27 YORUMLAR

 1. root attığınız cihaza bir usb bellek takıp denermisiniz okuyup okumadığını.
  ben daha önce root attım fakat usb bellek okumadı meğer otg sistem dosyası silinmiş.servise ücret karşılığı yaptırdım .

 2. ustam ALLAH senden razı olsun riske girip denedim ve dediklerinizi harfiyen yaptım sonuç başarılı ufak bir hata dahi olmadı.(sm-g950f)
  magicsu ile kesinlikle yapmayın otg dosyasını siiyor

 3. s.a site bende G950F telefonumu sitede anlatıldıgı gibi rootladım ve sorun yok bazı arkadaşlar usb falan gormuyor yazmıs yapmanız gereken geliştirici secenegini aktif etmek ve orada usb hata ayıklamayı kapatıp tekrar bilgisiyra bağlamak ha kapalıysa tersini yapın yani aktif edip deneyin

 4. arkadaşlar eyer samsung telefonunuzu rootluyorsanız en iyisi cfautorootur s2 den beri biliyorum s2 s3 s4 s5 s6 edge ve son olarak s8 bu yontemle rootladım sorun hemen hemen hic yasamazsınız

 5. Downloadingde yarıyı geçti dondu kaldı, odin programında da FAİL verdi, root yapamadım, telefon dondu kaldı kapatma tuşuyla da kapatılmıyor, çözümü, ses kısma + bixby tuşu+ güç tuşuna basınca telefon yeniden başlıyor. başınızda gelirse korkmayın 🙂

 6. Anlatıldığı şekilde odin ile kurulum yaptım, doğrulama başarısız diye bir ekran çıktı. Altında şöyle yazıyor: Cihazınız yeniden başlatılamıyor. Bütünlük doğrulaması başarısız Cihazınızı varsayılan fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekiyor. Bu işlem tüm verilerinizi silecek. 🙁

 7. kardesim dediklerini harfiyen yaptim ama oguzhan ünalda gelen problemin aynisi banada geldi telefon sifirlandi. zaten riskli bir islem hep basarili olmasi mecbur degil sana suc atmiyorum sen nasil yapildigini gösterdin

  • Biz denediğimizde sorunsuz rootlamıştı. Hatta başka kişiler de sorunsuz yapmıştı. Ancak telefon için yeni yazılımlar Çıkmış olabilir. Bu yüzden sorun Çıkmış olabilir. Ama başlamadan önce muhakkak oem kilit açma aktif yapmak lazım. Bir de başka yöntemler deneyip sonra gelip bu yöntemi de denemek risklidir. Biz zaten yukarıda uyarıyoruz risklidir diye.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin