Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy S8 SM-G950x Modellerine Root atma, Samsung Galaxy S8+ Plus SM-G955x , Android 7.0 Root yükleme ve TWRP Recovery Mod yükleme

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy S8 ve S8 Plus model telefonlarına, Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Sizde Aşağıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz. Bu dosyalar Android 7.0 da çalışmaktadır.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Normalde Önce Odin ile TWRP Recovery mod yükleyip, ardından SuperSU dosyasını flash’layarak Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root yapabilirdik. Ancak bu yöntemde bazen telefon samsung logosunda kalıyordu ve telefon açılmıyordu. Bizde sizler için bu yolu bulduk. Biz de Denedik sorunsuz Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root yaptık ve TWRP Recovery yükledik.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-G950F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
Odin3 v3.12.3 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Aşağıda S8 veya S8 Plus Modelinize uygun Root dosyasını indirin.

S8 SM-G9500 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G9508 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950F Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950N Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950U Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950U1 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 SM-G950W Android 7.0 için Root Dosyası

S8 Plus SM-G9550 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955F Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955N Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955U Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955U1 Android 7.0 için Root Dosyası
S8 Plus SM-G955W Android 7.0 için Root Dosyası

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma

Adım 1: Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “Artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma aktif yapıyoruz. NOT: Root yaptıktan sonra bu OEM kilit açma hep öyle kalmalı. kaldırırsanız telefon güvenli moda girer!

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3: Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-dreamlte-dreamltexx-smg950f.zip

Adım 4:Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Bixby tuşu + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın.

Adım 4: Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 5: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Galaxy S8 ve S8 Plus TWRP Yükleme

Aşağıdaki Gerekli araçları indirin:
Flashify – Google Play Store ‘den telefonunuza yükleyin.
> Aşağıda Modelinize uygun TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.
Galaxy S8 Exynos SM-G950F, SM-G950N Modelleri için:
twrp-3.1.1-2-dreamlte.img
Galaxy S8 Snapdragon SM-G9500, SM-G9508, SM-G950U, SM-G950U1, SM-G950W Modelleri için:
twrp-3.1.1-1-dreamqlte.img
Galaxy S8 Plus Exynos SM-G955F, SM-G955N Modelleri için:
twrp-3.1.1-2-dream2lte.img
Galaxy S8 Plus Snapdragon SM-G9550, SM-G955U, SM-G955U1, SM-G955W Modelleri için:
twrp-3.1.1-1-dream2qlte.img

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

 1. Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
 2. Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
 3. “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
 4. “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
 5. Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
 6. Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

 1. FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
 2. Chose a file” yazısına basın.
 3. File explorer ‘a” basın
 4. mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
 5. Telefonunuzun modeline uygun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.1.1-2-dreamlte.img dosyanızı seçin.
 6. Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

 • sinan sari

  Downloadingde yarıyı geçti dondu kaldı, odin programında da FAİL verdi, root yapamadım, telefon dondu kaldı kapatma tuşuyla da kapatılmıyor, çözümü, ses kısma + bixby tuşu+ güç tuşuna basınca telefon yeniden başlıyor. başınızda gelirse korkmayın 🙂

 • Bilal

  arkadaşlar eyer samsung telefonunuzu rootluyorsanız en iyisi cfautorootur s2 den beri biliyorum s2 s3 s4 s5 s6 edge ve son olarak s8 bu yontemle rootladım sorun hemen hemen hic yasamazsınız

 • Bilal

  Ha bu arada costum rom kullanan arkadaşlar varmı xda da var olan butun romları denedim

 • Bilal

  s.a site bende G950F telefonumu sitede anlatıldıgı gibi rootladım ve sorun yok bazı arkadaşlar usb falan gormuyor yazmıs yapmanız gereken geliştirici secenegini aktif etmek ve orada usb hata ayıklamayı kapatıp tekrar bilgisiyra bağlamak ha kapalıysa tersini yapın yani aktif edip deneyin

 • yiğido_58

  ustam ALLAH senden razı olsun riske girip denedim ve dediklerinizi harfiyen yaptım sonuç başarılı ufak bir hata dahi olmadı.(sm-g950f)
  magicsu ile kesinlikle yapmayın otg dosyasını siiyor

 • yiğido_58

  root attığınız cihaza bir usb bellek takıp denermisiniz okuyup okumadığını.
  ben daha önce root attım fakat usb bellek okumadı meğer otg sistem dosyası silinmiş.servise ücret karşılığı yaptırdım .

  • Merhaba siz magisk yöntemini uygulamışsınız. Bu en sağlıklı yöntemdir. Şuana kadar herhangi bir sorun bildirilmedi. Yalnız cihazınız servis onarımı gördüğü için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. malesef servise giden cihazlarda orjinal yapı bozuluyor.

   • yiğido_58

    orjinal yapı derken hocam nasıl yani

    • Servislerde ygulanan işlemler bir yeri onarırken başka bir yeri bozuyor ya da cihazı orijinal yapısını bozuyor. Mesela sertifika sorunları, imei sorunları, şebeke sorunları gibi…

     • yiğido_58

      anladım herhangi bir sorun yok dediklerinizle ilgili teşkkürler.