Galaxy S6 ve S6 Edge Root Yapma ve TWRP Yükleme Android 6.0.1

Galaxy S6 ve S6 Edge Root Yapma ve Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy S6 SM-G920F, SM-G920FD, SM-G920L, SM-G920K, SM-G920S Modellerine Root atma, Samsung Galaxy S6 Edge – SM-G925F, SM-G925L, SM-G925K, SM-G925S , Android 6.0.1 Root yükleme ve TWRP Recovery Mod yükleme

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy S6 ve S6 Edge model telefonlarına, Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Sizde Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz. Bu dosyalar Android 6.0.1 de ve 5.1.1 de de çalışmaktadır.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Normalde Önce Odin ile TWRP Recovery mod yükleyip, ardından SuperSU dosyasını flash’layarak Samsung Galaxy S6 Root yapabilirdik. Ancak bu yöntemde telefon samsung logosunda kalıyordu ve telefon açılmıyordu. Bizde sizler için bu yolu bulduk. Biz de Denedik sorunsuz Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Root yaptık ve TWRP Recovery yükledik.

Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-G920F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
Odin3 v3.12.3 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Galaxy S6 ve S6 Edge Root Yapma

Aşağıda S6 veya S6 Edge Modelinize uygun Root dosyasını indirin.
Samsung Galaxy S6 SM-G920F Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 SM-G920L Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 SM-G920K Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 SM-G920S Root Dosyası

Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925F Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925L Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925K Root Dosyası
Samsung Galaxy S6 Edge SM-G925S Root Dosyası

Adım 1.
Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma aktif yapıyoruz.

Adım 2.
İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3.
Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masaüstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-zerolte-zeroltexx-smg925f.tar.md5

Adım 4.
Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy Note 5 Root Yapma ve Recovery Mod Yükleme

Adım 5.
Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Galaxy S6 ve S6 Edge Root TWRP Recovery Mod Yükleme

Aşağıdaki Gerekli araçları indirin:
Flashify – Google Play Store ‘den telefonunuza yükleyin.
S6 için: twrp-3.0.2-1-zeroflte.img – TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.
Edge için: twrp-3.0.2-0-zerolte.img – TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

1) Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
2) Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
3) “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
4) “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
5) Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
6) Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

1) “FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
2) “Chose a file” yazısına basın.
3) “File explorer ‘a” basın
4) “mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
5) Telefonunuzun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.0.2-0-zerolte.img dosyanızı seçin.
6) Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

 • murat

  merhaba bu yntemi aynen yaptım şimdi telefonum sisteme giriş yapmıyor acılış ekranında kalıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Administrator

   Telefonunuzun Model nedir? Telefonunuza uygun olmayan dosyaları yüklemiş olabilirsiniz. Odin ile stock rom yüklemeyi biliyorsanız. yükleyin. Bilmiyorsanız yardımcı olurum.

   • Faruk Çapan

    SELAM BU YAZILIMI S6920F YÜKLEDİM TELEFON KAFAYI YEDİ HERŞEY TERSTEN ÇALIŞIYOR BÜTÜN İŞLEMLER TERSTEN OLUYOR UYGULAMAYA BASIYORUM rehber AÇILIYOR

    • ideal kaynak

     Gerçekten ne anlatmak istediğinizi anamadım. Hangi yazılımı yüklerken böyle oldu. yanlış dosya yüklemiş olabilirsiniz. odin ayarları ile oynadınız mı? eğer telefonunuzda sıkıntı oluşmuşsa odin ile stock yazılım atın.

     • Faruk Çapan

      bana link verirmisiniz 6.0.1 telefon ana bant sürümü gitti ve telefon örnek kamera basıyorum yandaki uygulama tıklanıyor

     • Administrator
     • Mert Aras

      Hocam aynı şey bendede oldu çözemedim yardımcı olabilirmisiniz?

     • Administrator

      Bir üstte verdiğim linkten temiz bir stock rom yükleyin ardından tekrar root yapın olur. tabi android 6.0.1 olsun.

     • Faruk Çapan

      heralde bu versiyonu düşüremeyiz tavsiye edebileceğiniz yazılım en ideal hangi ülkenin olur.

     • ideal kaynak

      Versiyon düşürebilirsiniz size verdiğim linkte anlatılmış. türkiye almanya italya romlarını yükleyebilirsiniz.

 • İsmail Kar

  Merhabalar.
  1- Gelistirici seçeneklerinde oem seçeneği görünmüyor. sadece hata ayıklama ve diğer seçenekler mevcut.Ekteki resim 1de görülüyor.
  2- işlemime devam edip odinde fail hatası alıyorum.
  Leave CS..
  Odin v.3 engine (ID:3)..
  File analysis..
  SetupConnection..
  Initialzation..
  Get PIT for mapping..
  Firmware update start..
  sbl.bin
  NAND Write Start!!
  BcmCP.img

  Complete(Write) operation failed.
  Added!!
  All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

  ne yapmam gerekiyor

 • Ferhan Türkmen

  Merhaba 925fq modeline sahibim 925f tar dosyasini basariyla flasladim 2 3 resetten sonra telf acildi supersu geldi fakat google playden root checker uygulamasini indirdim rootumu verifylatmak icin verdigi hata ise “üzgünüm kök erisimi bu cihaza düzgün bir şekilde yüklü değil”.

  • ideal kaynak

   Yeni Root yöntemi Systemless root çıktı ondan olabilir çoğu uygulama Systemless root’u desteklemiyor. Marketten başka bir too kullanan uygulama indirin deneyin örenğin Linksd veya başka checker uygulamalarına bakın.

   • Ferhan Türkmen

    Şimdi de super su ya giriş yapamıyorum şu hatayı verip programdan çıkış alıyor “yüklenmiş su kodlaması yok.super su bunu yükleyemiyor.Bir sorun oluştu”.unroot edip bastan rootlamak mümkünmü bir de ben root etmeden once OEM kilidini açmayı unuttugumu farkettim oda gözükmemesinden kaynaklı ayarlarda gozukmuyordu.

    • ideal kaynak

     O zaman bootloader tekrar onarılmış. Şimdi samsung hesabına giriş yapmışsan onu sil tekrar root yap.

 • Selahattin Çayla

  Merhaba 925fq modelinde OEM kilit açma yok

  • Administrator

   O adımı atlayın.