Galaxy S3 Mini I8200 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Galaxy S3 Mini Root Yapma, GT-I8200 Recovery Mod Yükleme, Galaxy S3 Mini GT-I8200 PhilzTouch Recovery Yükleme, Galaxy S3 Mini Rom Yükleme

Galaxy S3 Mini I8200 Root

Merhaba Derğerli İdealKaynak Takipçileri Bu Konumuzda Sizler için Samsung Galaxy S3 Mini Gt-I8200 Model Telefona Nasıl Touch Recovery Kuracağamızı ve Nasıl Root Yapacağımızı Anlatmaya çalışacağız kolay gelsin.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Öncelikle Aşağıdaki Araç ve Gereçleri Bilgisayarınıza indirin.

Gerekli Dosyalar:

Samsung USB Driver > Download
Gerekli Dosyalar > Download
Gerekli Dosyalar Alternatif > Download

Adım 1: Samsung USB Sürücüsünü kurun. Eğer zaten varsa yada kies kurulu ise gerek yok. eğer kies açıksa kapatın. Arka planda hiçbir kies programı açık olmasın.

Adım 2: I8200-Root-Recovery.zip içindeki dosyaları Masa üstüne çıkarın ve “Odin3 v3.10.6.exe” dosyasını açın. Ardından aşağıdaki resimde olduğu gibi “AP” Kısmına masa üstüne çıkardığınız “recovery.tar.md5” dosyasını seçin.

Adım 3: Telefonu Kapatıyoruz. Ardından Ses Kısma + Ev Tuşu + Güç tuşu Tuşlarına aynı anda basılı tutuyoruz. Taki download mod açılıncaya kadar. Download Mod açılınca, elimizi çekiyoruz. Ekrana bir uyarı gelir. Bizde Ses açma tuşuna 1 kez basıyoruz. Bu sefer download mod açılır. Burada usb kablosunu bilgisayara ve usb yi de telefona bağlıyoruz. Sürücü yüklenmesinden sonra COM noktası mavi olur. bundan sonra “Start” basıp telefonun açılmasını bekliyoruz.

Galaxy S3 Mini I8200 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Touch Recovery Mod’u Yükledik Sıra Geldi Root Yapmaya

İndirdiğiniz “UPDATE-SuperSU-v2.46.zip” Dosyasını ellemeden Telefon hafızasına atın ve telefonu kapatın. Ardından “Ses Açma + Ev Tuşu + Güç tuşu” Tuşlarına aynı anda basıyorsunuz taki samsung yazısı gelince hemen elinizi çekin. Recovery Mod Açılır.

Burada tıpkı dokumatik gibi yazılara tıklayacaksınız. (Aşağıdaki resimlerde anlattık) şimdi Sırasıya “Install Zip / Chose zip from sdcard / UPDATE-SuperSU-v2.46.zip / Yes Install UBDATE SuperSU” işlemlerini yapın işlem bitince geri gelip reboot system now diyoruz ve artık telefonumuz rootludur. Güle Güle Kullanın…

Galaxy S3 Mini I8200 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

10 YORUMLAR

 1. Linkler çalışmıyor galiba
  Edit: Tamam bi link çalışıyor datafilehost diye. Hadi bakalım recoveryde olur umarım.
  abicim heryerini öperim işime yaradı. sağol

     • Hallettim hocam, Sanırım sizin anlatım biraz ters olmuş yada ben yanlş anladım.. Bu recovery modu yükleyebilmek için önce telefonun ROOT yapılması sonrasında recovery modu yüklemek gerekiyormuş..
      Bu arada bu kadar erken cevap vereceğinizi tahmin etmedim 😀 Teşekkürler.

      Bir sorum daha olacak bu model telefona hangi işletim sistemi yüklemeyliim. Hangisi en stabildir sizce. Cevap verirseniz sevinirim =)

     • Anlatım bizzat kendim denedim. valla germany romunu yükle samfirmware de bulabilirsin. tabi indirmek için üye olman lazım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin