Samsung Galaxy Core Prime

Samsung Galaxy Core Prime SM-G360H Root ve TWRP Recovery Mod Yükleme, SM-G360H Root Yapma, SM-G360H TWRP Recovery Yükleme, Galaxy Core Prime Recovery Mod

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy Core Prime modeli olan SM-G360H telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Galaxy Core Prime SM-G360H Root

Öncelikle Aşağıdaki Araç ve Gereçleri Bilgisayarınıza indirin.

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin Samsung USB Driveri bilgisayarınıza kurun (eğer bilgisayarda kies varsa veya daha önce driver kurduysanız gerek yok) G360H-Root.zip arşivini Masa üstüne çıkarın. UPDATE-SuperSU-v2.46.zip dosyasını telefona atın, TWRP-SM-G316HU-V2.8.6.0.tar dosyası da masa üstünde bulunsun (çıkarmayın).

Galaxy Core Prime SM-G360H Root Yapma + TWRP Yükleme

Samsung USB Driver > İndir
G360H-Root.zip > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Samsung driver yüklediyseniz Odin3-v3.10.6.exe programını açın. Odinde “AP” butonuna basın ve G360H Root klasöründeki twrp-3.0.0-0-core33g.img.tar dosyasını seçin. program hazır.

Adım 2: Şimdi telefonu Recovery moda alalım. Telefon açıksa güç tuşuna basarak tamamen kapatın ardından  Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy Core Prime yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. ekrana Warning!! uyarısı gelir sizde Ses açma tuşuna bir defa basın “Downloading” yazısı gelir.

Galaxy Core Prime SM-G360H Root Yapma + TWRP Yükleme

Adım 3: Telefonu USB kablosuna kabloyuda Bilgisayara takın. USB Kablo bağlantısı sağlanınca odin programında ID:COM noktası mavi olacaktır. Şimdi Start tuşuna basarak yükleme işlenini başlatın. yükleme bitince TWRP Recovery Mod yüklenmiş oldu telefon kendiliğinden açılacaktır.

Galaxy Core Prime SM-G360H Root Yapma + TWRP Yükleme

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Telefon açılınca tekrar güç tuşuna basarak kapatalım. Şimdi Telefonu Recovery Mod’a alacağız. Telefon kapalı iken Ses Açma + Ev Tuşu + Güç Tuşu basılı tutun taki Samsung Galaxy Core Prime yazısı gelene kadar yazı gelince düğmeleri bırakın. Böylece Cihazınız Recovery Moda girecektir. Tabi biz yukarıda TWRP Recovery Yükledeğimiz için TWRP Recovery açılacaktır.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UPDATE-SuperSU-v2.46.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot System Butonunu kullanın. SM-G360H Root Hayırlı olsun.

Videolu anlatım

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için: Telefonu güç tuşuna basarak kapatın. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taki Samsung Galaxy Core Prime yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın.

5 YORUMLAR

  1. Lütfen cevap verin
    Samsung galaxy core prime smg361h telefona root atmak isdiyorum sağlıklı bi root isdiyorum bilgisayarım yok başka bi çaresi yokmu lütfen bi çözüm bulun yardımcı olun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin