Flashify ile Custom Recovery (TWRP, CWM, PhilZ) Yükleme

Flashify Rootlanmış Android telefonlarda .img uzantılı Recovery veya boot imajlarını yüklemeye yarar. Genelde Flashify ile Custom Recovery CWM, TWRP ve Philz Touch gibi özel recovery dosyalarını Yükleriz. Flashify ile Custom Recovery dosyalarını kod veya bilgisayar kullanmadan yaptığımız için bize bir nevi kolaylık sağlıyor.

Flashify ile Custom Recovery Yükleme

NOT: Bu Yöntem genelde Android 5.0 Altındaki Sürümlerde çalışmaktadır. Başlamadan önce kendi recovery’ nizi yedeklemeyi unutmayın.

Cihazınız rootlu değilse bu kategorimizi inceleyebilir yada arama yapabilirsiniz. örnek: LG G3 Root

Flashify indirmek için tıklayın. / Alternatif

Başlamadan önce Telefonunuza uygun .img uzantılı Recovery’i Bulup telefonunuzun Dahili hafızasına atın. Unutmayın Yükleyeceğiniz img Recovery dosyasının telefonunuzla uyumlu olduğuna emin olun. Mesela Bazı telefon modellerinin alt modelleri olabiliyor. Örneğin galaxy s6 ‘nın farklı modelleri vardır. Bu modellerin Recovery dosyaları birbirine uymamaktadır.

Custom Recovery (Özel Recovery) 3 Çeşit bulunmaktadır. Samsung telefonlarda genelde rastladığımız ClockWorkMod Recovery. Ardından Çok az bulunan Philz Touch Recovery Son olarak Android Telefonlar için En çok üretilen ve ClockWorkMod Recovery’nin Tahtını elinden alan TWRP (Team Win Recovery Project) vardır. Kullanımı en kolay recoverydir. Ayrıca dokunmatik butonlarının işlevselliği ile bir adım öne çıkmaktadır. Samsung, LG ve çoğu telefon için geliştirilmektedir.

Adım 1: Recovery Yedekleme

1) Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
2) Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
3) “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
4) “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
5) Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
6) Mevcut recoveryimizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recoverya basarak Eski haline dönebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

Adım 2: Flashify ile Custom Recovery Yükleme

1) “FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
2) “Chose a file” yazısına basın.
3) “File explorer ‘a” basın
4) “mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
5) Telefonunuzun Dahili hafızasına attığınız recover.img dosyanızı seçin.
6) Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flashlama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak Custom Recovery’nizi test edebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

11 YORUMLAR

  1. Admin benim tel hata verdi Error copying the file. Please send me the log file to solve this çözümü varmı paylaşirmus yardımın için teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin