Facebook Oyun Daveti Engelleme

Günlük hayatımızda sürekli olarak gelişerek yaygınlaşan Facebook, en popüler sosyal medya dünyası haline gelmiştir. Sosyal medya dünyasında, çocukluk arkadaşımızı, okul arkadaşımızı, iş arkadaşımızı veya bütün tanıdıklarımızı bu hesaptan bulmak mümkün olmaktadır. Facebook oyun daveti engelleme gibi durumlarda kullanıcılarının arkadaş listesinin çok fazla olması bazen iyi yönde etkilese de bazen de olumsuz kötü sonuçları da beraberinde getirmektedir. Facebook sosyal medya haber kaynağındaki gönderiler, bildirimlerin sayıları sürekli olarak artmaktadır. Bazen ise hoşunuza gitmeyen gönderiler ile de karşı karşıya kalabileceksiniz.

Bildirimleri Kapatma

Facebook kullanıcıları hemen hemen her gün ise bildirimler de gelmektedir. Ancak bu bildirimlerin geneli ise Facebook’taki uygulamalar veya oyunlardan gelmektedir. Hiç girmediğiniz uygulamalardan veya oyunlardan bile bazen bildirimler alabilirsiniz. Bu bildirimler ise sürekli olarak devam ettikçe ve arttıkça canımız sıkılabilmektedir.

Bundan dolayı Facebook oyun daveti engelleme ise çözüm bulmaktayız. Sosyal medya hesabında ki uygulama bildirimleri veya oynamadığımız oyunların bile bildirimleri kolay ve hızlı bir şekilde bu bildirimleri engellemek mümkün olmaktadır.

Facebook Hesabındaki Davet Engelleme Yöntemi

Uygulama ve oyun bildirimlerini engellemek için ilk yapacağınız iş ise, internet tarayıcımıza giriş yaparak Facebook sayfasına girmemiz gereklidir. Sayfaya girişi sağladıktan sonra e posta adresi ve şifremizi girerek hesabımıza giriş yapmamız gereklidir.

Hesabımızı açtıktan sonra ise, profilimizin sayfasındaki sağ üst köşesinde yer alan ok tuşuna tıklayıp ve menüye giriş yapmamız gereklidir. Açılan menüden ise ayarlar sekmesine giriş yaparak Facebook oyun daveti engelleme durumunda ise sosyal medya hesabımızın ayarlarına girmiş olmaktayız.

Hesabımızın ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra sol taraftaki engelleme kısmı yer almaktadır. Engelleme bölümüne giriş yaptığımız da ise uygulama ve oyun engelleme bölümü yer alacaktır.  Sosyal medya hesabımızdaki uygulama veya oyun davet bildirimleri engellemek için, uygulama davetleri engelleme kısmına da giriş yaparak, bildirimleri gönderen kişiyi açılan sayfaya yazarak engelle butonuna basmamız yeterli olacaktır.

Davet gönderen kişilerin isim ve soy isimleri şeklinde aratarak bulduğumuzda engellediğimiz takdirde hiçbir zaman uygulama veya oyun davetleri bildirimleri almayacaksınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin