Dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformları arasında yer alan Facebook, bizlere yeni güncellemeleri ve özellikleriyle geliyor. Son olarak hikaye özelliğini getirmiş olmasıyla büyük oranda başarı sağlayan Facebook, bu özellikler ile kullanıcı kitlesini bir hayli arttırmayı hedefliyor. İnstagram ile kıyasıya bir yarış halinde olan ve yeni özellikler gelmesiyle birbirini adeta takip eden iki uygulama arasındaki teknolojik savaş, uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Fakat biliyoruz ki hem İnstagram, hem de Facebook aynı kişiye ait ve bu sebepten dolayı aynı özellikleri iki uygulamada da görmemiz son derece mümkün. Şimdi bu yazımızda en çok sorulan bir soru olan, Facebook hikaye arşivi nasıl kapatılır, Facebook hikaye arşivini kapatma sorularına değineceğiz.

Facebook Hikaye Arşivi Kapatma

Öncelikli olarak bu işlemi yalnızca mobil uygulamalar üzerinde yapabilme imkanınız bulunmaktadır. Yani mobil uygulama Facebook tıklaması yapıyorsunuz ve bunun devamında sağ üst köşede yer alan Arşivin sekmesine basıyorsunuz. Bununla beraber bu tıklamayı yapmanız ile daha önce paylaşmış olduğunuz hikayeler sizlerin karşısına geliyor. Bilindiği üzere hikaye paylaşımı yapıldıktan sonra sizlerin hesabında tamamen kayıtlı kalıyor ve bazı durumlar bizler bunun kayıtlı kalmasını istemiyoruz. Facebook hikaye arşivini kapatma için tüm bu işlemlerin ardından sağ üst kısımda yer alan ‘’ Ayarlar’’ butonuna basıyoruz.

Dişli çark simgesi genel olarak hikaye ayarlarının yapıldığı bölüm olarak bizlerin karşısına çıkıyor diyebiliriz. Son olarak Arşive Kaydet adında bir sekme çıkar ve sizler buradaki işareti sola doğru kaydırmanız durumunda Facebook hikaye arşivini kapatma özelliğini kullanmış oluyorsunuz ve böylece artık hikayeleriniz hiçbir şekilde kayıtlı kalmıyor. Aşağıdaki görseller yardımıyla, uygulamış olduğumuz bu adımları canlı olarak görebilir ve uygulayabilirsiniz.

Facebook Arşiv Özelliği Kapatma Resimli Anlatım

——————————————————————————————————

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin