En iyi Android Macera Oyunları

En iyi Android Macera Oyunları, Android için çıkan en iyi oyunlar, Sizi maceradan maceraya sürükleyecek efsane oyunlar burada, 12 Sürükleyici Macera Oyunu.

En iyi Android Macera Oyunları

Eskiden bilgisayarlarda oynadığımız oyunlar, akıllı telefonların gelişmesi ile artık bir avuç yakınımızda. Android telefonların daha güçlü hale gelmesi ile artık gelişmiş grafiklere sahip oyunları Android telefonumuzda oynayabiliyoruz. Bilgisayarlar için üretilen çoğu oyunlar, artık Akıllı telefonlara uyarlanmaktadır.

Oyunlar arasında en çok akılda kalan ve Roman-Film tadında izlenim bıraktıkları için elbetteki Macera Oyunlarıdır. Bizde sizler için Android platformu için yapılmış en kaliteli ve heyecanlı oyunları bir liste haline getirdik. En iyi Android Macera Oyunları listesinde oynamadığınız oyun varsa, bence durmayın hemen oynayın. 🙂

Never Alone: Ki Edition

Never Alone: Ki Edition
En iyi Android macera oyunları listemizin ilk sırasında, Alaska yerlilerini konu alan ve Alaska kabilesinin kültürlerini oyuna aktararak oyunculara sunuyor, Puzzle/Bulmaca üzerine kurulu olan bu oyunda, Nuna adlı küçük bir kızı ve onun kutup tilkisini oyun boyunca yönetiyoruz. Bu oyunda bazen kar fırtınasını, bazen de ailemize karşı gelebilecek tehlikelere karşı mücadele ediyoruz.

Never Alone: Ki Edition > Oyunun Market Bağlantısı


Brothers: A Tale of Two Sons

Brothers: A Tale of Two Sons
Brothers: A Tale of Two Sons’da ölüm döşeğinde olan bir babanın ve onun 2 çocuğunun hikayesi konu alınıyor. 2 kardeş babalarını kurtarabilmek için hayat suyu adlı bir ilacın peşine düşüyorlar. Bu ilacı bulup geri getirebilmek için de oldukça uzun bir yolculuğa çıkmaları, farklı dünyaları keşfetmeleri gerekiyor. Maceraları boyunca dev canavarlarla savaşıyorlar, zorlu bulmacaları çözüyorlar ve farklı tehlikeler atlatıyorlar. Biz de onlara bu maceralarında eşlik ediyoruz.

Brothers: A Tale of Two Sons > Oyunun Market Bağlantısı


Valiant Hearts: The Great War

Valiant Hearts: The Great War
1. Dünya Savaşı’nı konu alan Valiant Hearts: The Great War bize savaşın getirdiği yıkımı dramatik bir şekilde anlatıyor. Farklı bölümlerden oluşan Valiant Hearts: The Great War’da Fransa sınırları içerisinde yaşayan bir Alman ailenin hikayesini ele almış. Aile lideri savaş nedeniyle Alman ordusuna katılmak zorunda kalıyor. Biz de bu noktadan sonra hikayeye dahil oluyoruz.

Valiant Hearts: The Great War > Oyunun Market Bağlantısı


LIMBO

LIMBO
Kardeşini kaybeden çocuk, onun kaderinden habersiz olarak LIMBO’ya girer. Siyah beyaz temalı oyun, 100’ün üzerinde ödül kazandı. Limbo gerçekten sürükleyici ve heyecan dolu bir macera oyunu. Oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz.

LIMBO > Oyunun Market Bağlantısı


Machinarium

Machinarium
Machinarium; Samorost ve Botanicula’nun yaratıcılarının geliştirdiği, ödüllü bir bağımsız macera oyunudur. Robot Josef’e, Kara Şapka Kardeşliği çetesi tarafından kaçırılan kız arkadaşı Berta’yı kurtarırken yardım et. Oyuna ilk başladığınızda Amacınız İpuçlarını toplayarak, robotunuzu bir araya getirmek.

Machinarium > Oyunun Market Bağlantısı


Syberia

Syberia
Syberia’da Katie Walker adlı kahramanın hikayesi ele alınıyor. Bir avukat olan Katie Walker birgün bir oyuncak firmasının devir işlemlerimi gerçekleştirmek üzere bir Fransız köyüne yollanıyor. Fakat fabrikanın devir işlemleri fabrika sahibinin ölmesiyle aksıyor ve bunun üzerinde Batı Avrupa’dan Rusya’nın doğusuna kadar uzanan uzun bir yolculuğa çıkıyor. Syberia’da birçok farklı karakterle karşılaşıyoruz. Oyunda temel olarak hikayedeki sır perdelerini aralamak için karşımıza çıkan bulmacaları çözüyoruz. Bulmacaları çözmek için farklı ipuçlarını bir araya getirmeli, kilit eşyaları toplamalı ve yerinde kullanmalıyız.

Syberia > Oyunun Market Bağlantısı


Another World

Another World
İlk olarak 1991 yılında çıkan Another World çıkışının 20. yılına özel olarak mobil cihazlara uyarlandı. Another World’de beklenmeyen bir kaza sonucu yaptığı deney ters giden ve laboratuvarı havaya uçan genç bir bilim adamının hikayesi anlatılıyor. Kahramanımız bu kazadan sonra kendisini daha önceden görmediği yaratıklarla dolu farklı bir dünyada buluyor ve bu yabancı medeniyette tek başına kalıyor. Biz de oyunda kahramanımıza yardımcı olarak bu tanımadığı yerden kurtulmasını sağlıyoruz.

Another World > Oyunun Market Bağlantısı


Prince of Persia Shadow&Flame

Prince of Persia Shadow&Flame
Cihazınıza uygun şekilde tasarlanmış yepyeni görseller ve kontrol sistemleriyle, action platformer efsanesi yeniden doğuyor. Seri, Prince of Persia Classic, Prince of Persia The Shadow and The Flame’den sonra, gezgin prensin destanıyla devam ediyor. Şimdi geçmişini aramak için çıktığı bu destansı yolculukta geleceği yeniden yazılıyor.

Prince of Persia Shadow&Flame > Oyunun Market Bağlantısı


The Cave

The Cave
The Cave, bir mağaranın derinliklerine iniyorsunuz ve orada çeşitli maceralara atıldığınız oldukça başarılı bir Android oyunudur. Oyundaki amaç Uzun yıllar boyunca saklı kalan mağaranın kalbini bulmak. Farklı becerilere sahip 7 karakterden 3’ünü seçerek mağaranın derinliklerine doğru giden bir maceraya atılıyorsunuz ve oyunda karşınıza çıkan bulmacaları çözmek için sürekli olarak sahip olduğunuz karakterler arasında geçiş yapmanız gerekiyor.

The Cave > Oyunun Market Bağlantısı


Horn

Horn
Gelişmiş grafiklere sahip Oyunda barış ve huzur içinde olan ve kendi halindeki bir köyün demir ustasının çırağı olan genç kahraman Horn birgün ıssız bir kulede uykusundan uyanmıştır ve buraya nasıl geldiği hakkında hiçbir fikir yoktur. Uyandıktan sonra etrafını araştıran Horn köyündeki insanların ve evcil hayvanların fantastik canavarlara dönüştüğünü keşfeder. Bu insanları ve hayvanları gerçek hallerine dönüştürebilecek tek kişi ise kahramanımız Horn’dur. Horn köy sakinlerini kurtardıkça onların bu hale dönüşmelerine neden olan lanet hakkında sır perdelerini aralamaktadır ve yolculuğu onu farklı fantastik diyarlara sürüklemektedir.

Horn > Oyunun Market Bağlantısı


Lost Journey

Lost Journey
Cennetteki bir melek, Jennifer’a bir kelebek olarak görünür. Bu varoluş düzlemi, onun arkada bırakmış olduğu huzurlu dünyayı yansıtır. Ancak burada gizli sırlar ve anılar bulunmaktadır. Jennifer anı parçalarını toplamaya çalışırken bir sürü imtihanla karşılaşır, ancak mutlu anılar ve ruhunun gücü azmini artırarak yola devam etmesine yardımcı olur. Jeniffer, yanında yardımcısıyla birlikte mutluluğa kavuşmak ve cennete dönmenin bir yolunu bulmak için zaman ve mekânı elekten geçirir, yer çekimini tersine çevirir ve normalde imkânsız görünen şeyleri yapar.

Lost Journey > Oyunun Market Bağlantısı


BADLAND

BADLAND
En iyi Android Macera Oyunları listemizin son sırasına ise BADLAND; çeşitli yaratıklar, ağaçlar ve çiçeklerle dolu devasa bir ormanda geçen, ödüllü ve tek tarafa doğru ilerleyen, sürükleyici bir aksiyon ve macera platform oyunudur. Orman güzel bir peri masalından çıkmış gibi görünse de burada kesinlikle yanlış giden bir şeyler var. Oyuncu, neler olup bittiğini keşfetmek için ormandaki yaratıklardan birini kontrol ediyor ve yolculuğu boyunca yığınla yaratıcı tuzak ve engelle karşılaşıyor.

BADLAND > Oyunun Market Bağlantısı

En iyi Android Macera Oyunları

1 Yorum

  1. İş yerimle evim arasında ki mesafa çok uzak toplu taşımada sıkılıyorum. Bana göre çok yararlı bi konu olmuş hemen birini indirip oynamaya başlayacağım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin