Android Kalıcı Görev Sonlandırma - Otomatik Görev Sonlandırma

En iyi Android Görev Yöneticisi Hangisidir? Android Otomatik Kalıcı Görev Sonlandırıcı, Android Telefonlarda Arka Planda Çalışan Uygulamaları Tamamen Kapatma

En iyi Android Görev Yöneticisi

Android Cihazlarda uygulamalar genellikle açık kalmak isteyip, ya bilgi toplamak ya da bildirim göndermek için, yada arka planda çalışıp bir şeyler yapmak isterler. Buda bize hız ve performans kaybı yanı sıra, batarya süre kaybı getirir.

Bu durumlar bizi Görev yöneticileri veya bakım uygulamalarına sığınmamızı sağlar. Ancak Telefonumuzu hızlandırmak isterken, aksine gereksiz yere güç ve batarya kaybına uğruyor olabilirsiniz. Nasıl mı?

Neden Greenify?

Çoğu Task Killer (Görev Sonlandırıcı) veya Bakım uygulamaları, görevleri sonlandırır ancak bu onları sonradan, kendiliğinden tekrar açılmasını engellemez. Aslında gereksiz yere uygulamayı kapatıp açmaya, bu da gereksiz sistem harcanmasına neden olur. Çünkü Android uygulamalarında servisler vardır. Bu servisler uygulama kapansa dahi tekrar uygulamayı açarlar.

İşte bu sorunun çözümünü Greenfiy bulmuş. Bence teknoloji adına oscar ödülünü hak eden bu uygulama sayesinde, arka planda çalışmasını istemediğiniz uygulamaları tamamen, siz tekrar açana kadar kapalı halde olmasını sağlar.

Greenify Nasıl Çalışır?

Greenify oldukça basit bir şekilde seçtiğiniz uygulamaları, telefonunuz uyku durumuna geçtiği anda donduruyor. Uygulama cihazınızı yavaşlatabilecek uygulamaları ve çalışan uygulamaları listeliyor. Böylece uygulama seçerken hangi uygulamaların arka planda çalışmasına gerek duyup duymadığını, kolaylıkla ayırt edebiliyorsunuz. Eğer cihazınızda çok fazla uygulama varsa ya da cihazınızın yavaşladığını düşünüyorsanız, Greenify’a mutlaka göz atın.

Greenify için Root gerekiyor mu?

Eskiden uygulamayı kullanmak için Root gerekiyordu, ancak şimdi rootsuz telefonlarda da çalışabilmektedir. Tabi Rootlu telefonlarda daha iyi verim alırsınız. Root yanı sıra Xposed Framework’u da kurarsanız sistem uygulamalarını da uyutabilirsiniz.

Greenify ‘nin Özellikleri:

  1. Android Kalıcı Görev Sonlandırma
  2. Ekran Kapandığında Listeye eklediğiniz uygulamaları hemen uyutur.
  3. Elle Uyutma veya Teker teker uyutma Fonksiyonu.
  4. Ekrana kısayol ekleyerek tek tıkla uygulamaları uyutma.
  5. Uyutulan uygulamalardan bildirim alabilme(Çoğu zaman çalışmaz)
  6. Uyutulan uygulamaların tüm fonksiyonlarının devre dışı kalması.
  7. Sistem uygulamalarını uyutabilme.
  8. Xposed ile daha fazla özellik ve performans

> Uygulamayı Google Play Store ‘dan “Greenify” Aratarak yada Buradan İndirebilirsiniz.

En iyi Android Görev YöneticisiEn iyi Android Görev Yöneticisi – Otomatik Sonlandırıcı

Eğer Uygulamayı Ücretli Kullanıp tüm özelliklerinden yararlanmak isterseniz, Xposed Yani Hızlı Çalışma Modunda Kullanınız.

Bunun için Telefonunuz Root’lu ve Xposed kurulmuş ve Greenify Modülü Aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. (Deneysel Özellikler kısmında Xposed isteyen herhangi bir özelliği aktif hale getirmeye çalıştığınızda, size Xposed indirme sayfasına yönlendirecektir.

Bu sayfada bulunan Download satırının karşısındaki .apk uzantılı linke basın ve uygulamayı indirin. Ardından uygulamayı kurun.

İnternet üzerinde, Xposed kurulum derseniz gerekli anlatımları bulursunuz. Xposed kurulumundan sonra, uygulama içerisinden Yükle/Kur yapın ve telefonu yeniden başlatın. Ardından modül kısmında Greenify modülünün başına tik işareti koyun ve telefonu bir kez daha yeniden başlatın.)

Bu şekilde Tüm deneysel özellikleri açıp, ardından Arka Planda çalışan uygulamaları Ekran kapandığında, Otomatik olarak uyuyacak şekle soktuğunuzda emin olun telefonunuzun pil tüketimi, ekran kapalıyken yok denecek kadar azalacaktır.

Ama Rootsuz bir telefon kullanıcısı iseniz, ekrana ekleyeceğiniz bir Şimdi Uyut veya Uyut ve Kilitle Adlı Widgetler sayesinde, pil tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Çok pil kullanımı ve tüketimi yapan uygulamaları, kapatma işlemi yapan bu uygulamayı, severek kullanacağınızı düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin