BlueStacks Ekran Boyutunu, Pencere Boyutu Ayarlama - Çözüldü

BlueStacks Ekran Boyutunu, Pencere Boyutu Ayarlamak, BlueStacks pencere boyutunu ayarlama, BlueStacks ekran çözünürlüğünü değiştirme, BlueStacks ekran boyutunu küçültme

Bildiğiniz gibi BlueStacks, Android Platformu için yapılmış uygulamaları Windows bilgisayarlarda çalıştırmamıza yarayan Sanal bir makinedir.

BlueStacks yüklendikten sonra, bunu tam ekrandan çıkarıp pencere moduna getirdikten sonra ekranın tamamını kaplayıp, BlueStacks pencere boyutunu değiştirmemize izin vermemektedir. bizde bu boyutu nasıl makul bir seviyeye ayarlayacağımızı anlatacağız.

BlueStacks Ekran Boyutunu Ayarlama

Bunun için Klavyeden Win + R (Windows logosu olan tuş + R) Tuşlarına birlikte basın ve açılan kutuya regedit.exe yazın ve Enter tuşuna basın.

Daha Sonra soldaki klasörlerden sırasıyla aşağıdaki yola gidin “HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BlueStacks\Guests\Android\FrameBuffer\0”

Burada 0 Klasöründe sağ tarafta WindowHeight ve WindowWidth değerleri bulunmaktadır. bize lazım olan bu iki değerdir. Bu değerleri değiştirerek ekran boyutunu ayarlayacağız.

İlk olarak WindowWidth değerine çift tıklayın. Açılan pencerede Ondalık tikini seçin ve Değer verisi kısmına 900 yazıp Tamam butonuna tıklayın

Son Olarak WindowHeight değerine çift tıklayın. Açılan pencerede Ondalık tikini seçin ve Değer verisi kısmına 506 yazıp Tamam butonuna tıklayın

Evet artık BlueStacks Ekran Boyutunu 900X506 Çözünürlüğüne ayarladık. Siz isterseniz farklı boyutlarda ayarlama yapabilirsiniz. Ancak yapacağınız bu çözünürlükler 900X506 oranına göre (ölçekte) olmalıdır yoksa BlueStacks Ekran Boyutu basık veya dar olacaktır.

BlueStacks Ekran Boyutunu, Pencere Boyutu Ayarlama

bluestacks ekran boyutu ayarları, bluestacks ekran boyutu ayarlama, bluestacks ekran boyutu küçüldü, bluestacks ekran boyutu küçültme, bluestacks ekran boyutu değiştirme, bluestacks ekran boyutu büyütme, bluestacks ekran boyutu sorunu, bluestacks ekran boyutu ayarlama programı

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin