Blogger

Blogger com.tr Yönlendirmesini kaldırma için gereken işlemer çok basittir. Google tarafından 2014 yılında çıkarılan, ülkeye göre blogspot.com uzantıları; Kullanıcılar arasında karmaşaya yol açtı.

Bu yönlendirme ile birlikte, Alexa ve PageRank değerleri ile çalışmamaya başlayan Google Friend Connect yani İzleyiciler widget’i blog yazarları arasında ciddi sıkıntılara yol açtı.

Aslında bu özellik blogger lar için ziyaretçeilerini ülkelere göre izleme, hangi ülkeden ne kadar hit var yada Google ads de  hangi ülkelerde tıklama var vb. durumların izlenmesi için oluşturuldu. Bu yönledirmenin tam adı “country-code Top Level Domain” (ccTLD) dir.

Blogger com.tr Yönlendirmesini Kaldırma

Blogger’lardaki com.tr uzantısını kaldırma için Blogger Panelden, Şablon > HTML’yi Düzenle yolunu izleyin ve <head> kodunun altına aşağıdaki script kodlarını yapıştırın ve son olarak Kaydedin.

<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>

Şablonu kaydettikten sonra blogunuzu eskisi gibi blogspot.com olduğunu göreceksiniz. Bu işlemlerin şuan için Gooogle adsense veya blogger‘a bir etkisi yoktur. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Blogspot.Com.Tr İle Gelen Problemler, Blogspot Sitelerde TR Uzantısı Nasıl Kaldırılır?, Blogspot.com.tr Yönlendirmesini Kaldırma, Blogger Ülke Yönlendirmesini Kapatmak, Blogspot com.tr uzantısını düzeltmek, blogger tr uzantısı kaldırma

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin