Android

Android Telefonlarda Yüklü Uygulamalar Nerede Bulunur? Google Play’den İndirilen Uygulamalar Nerede Bulunur? Android Sistem Uygulamaları Nerede Bulunur? Yüklenen oyun Dosyaları nerede bulunur?

Android Telefonlarda Yüklü Uygulamalar Nerede Bulunur?

Gittikçe dahada büyüyen Android Platformunda Uygulama yüklemek, diğer sistemlere göre çok daha kolaydır. Bildiğinizi gibi Android Telefonlara iki şekilde Uygulama yükleyebilirsiniz: Birincisi Google Play Store (Google Uygulama Mağazası) Beğendiğiniz uygulamaları indirebiliyorsunuz. İkincisi Elinizde bulunan Android APK Dosyaları ile direk kurabilirsiniz.

İşte Bu durumda Telefonunuzda yüklü bulunan Uygulamaları Yedeklemek isteyebilirsiniz veya bu APK Dosyalarını paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu yazıda sizlere Google Play Store’dan veya elle yüklediğiniz Uygulama veya Oyunların dosyalarının nerede tutulduğunu açıklayacağız.

NOT: Sistem dosyalarına ve kullanıcı kök dosyalarına erişebilmek için Android Cihazınızın Rootlu olması gerekmektedir. Ayrıca Root desteği Olan Bir Dosya Yöneticisi kullanmalısınız. Örneğin: ES Dosya Yönetici, Root Explorer vb.

Sistem Uygulamaları Nerede Bulunur?

Android 4.0 ve öncesi sürümlerde Sistem Uygulamaları “Kök Dizini > System > App” Klasöründe bulunur. Android 5.0 Lollipop ile beraber Sistem Dosyaları ikiye ayrıldı Bir kısmı “Kök Dizini > System > App” iken, Bir kısmı da “Kök Dizini > System > priv-app” kısmında bulunur.

Kullanıcı Uygulamaları Nerede Bulunur?

Android Cihazınızda Google Play Store den indirilmiş veya Elle yüklenmiş APK Dosyları ve Uygulamaları “Kök Dizini > data > App” Klasöründe bulunur. Android 5.0 ile beraber data/app uygulamaları klasör içine alındı. Klasör isimleri uygulamanın paket adını aldı. APK Dosyası da o klasörün içinde base.apk adıyla yer aldı.

Android Telefonlarda Yüklü Uygulamalar Nerede Bulunur?

Ayrıca Oyunların İndirilmiş Veri dosyaları da Dahili Hafıza > Android > Obb > com.uygulama paket adı şeklinde bulunur

Yüklü Uygulamaları Paylaşma Rootsuz

Kimi zaman Sizin telefonunuzda yüklü uygulamaları başka bir telefon ile paylaşmak isteyebilirsiniz. Bu durumda Root gerektirmeden APK Dosyalarını rahatlıkla paylaşabilirsiniz. Uygulama paylaşmayı, başka bir uygulama yardımıyla yapacağız Bunun için size tavsiye edeceğim bir kaç uygulama var bunlar: ShareIt, App Sharer+ ve ES Dosya Yöneticisidir.

Shareit ile uygulamaları wifi üzerinden çok hızlı paylaşabilirsiniz. Sharer+ ve ES Dosya Yönetici ile de Bluetoth üzerinden paylaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin