Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma, Silinen Resimleri Geri Getirme, Android Veri Kurtarma Programı, Android cihazlarda veri kurtarma, Android Telefonda Silinen Fotoğrafları Kurtarma, Silinen Dosyaları Geri Getirme

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Günümüzde, kullanımı artan mobil cihazlarla çektiğimiz fotoğraflar ve videolar, bilmediğimiz nedenlerle veya yanlışlıkla siliniyor ya da sildiğimize pişman olduğumuz dosyalar ne olacak. Peki ne oldu? havaya mı gitti o kadar anı veya içerik; Hayır bir yere gitmedi.

Günümüz tekonolojisinde kullanılan depolama aygıtları, işletim sistemlerindeki genel mantık, bir dosya silme işleminde dosyanın verileri tamamen silinmez. Onun yerine sadece o dosyanın alanı, yeni veri yazılmaya açık bırakılır. Yani üzerine yeni bir veri yazılmadıkça, o eski veri kurtarılabilir. peki neden dosyalar tamamen silinmez.

Veri kaydedilirken veri işleme yapılır, veri silmek içinde aynı işlem yapılmalı yani silinecek verilerin yerine tamamen sıfır yazılmalı, bu da dosya silerken aynı bir dosyayı kopyalar gibi zaman alacaktı. Bu nedenle işletim sistemlerini tasarlayanlar, kullanıcıları gereksiz zaman kaybından kurtarmak için, sadece verinin başlığını siler. Buda işletim sistemi tarafından silinmiş gibi gözükür.

UYARI: Dediğimiz gibi, silinmiş bir dosyanın üzerine yeni bir dosya gelirse, artık kurtarılamaz. Onun için dosyalarınız silindiğinde, o depolama alanına hiç bir şekilde yeni bir dosya kopyalamayın ya da ellemeyin.

NOT: Eğer Silinen dosyalar hafıza kartında ise; bilgisayara takarak, bilgisayar yazılımları ile kurtarma yapmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer Telefon hafızasında ise, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

NOT: Bu uygulamalar rootsuz da çalışabilir; ancak rootlu olması kurtarma şansınızı arttıracaktır. Bunun için webden Telefon modelinize uygun root’u arayıp uygulayın. Örneğin: LG G5 H850 Root yapma.

Telefonda Dosya Kurtarma (Bilgisayarsız):

Aşağıdaki uygulamaları, Android marketten bulup yükleyin. full sürümlerini internetten aratıp bulabilirsiniz, bazıları da ücretsizdir.

DiskDigger Pro file recovery: Bence en iyisi budur ancak Ücretsiz sürümde sadece fotoğraf kurtarıyor pro versiyonda özel arama ve diğer dosya türlerinde arama yapabiliyorsunuz.
Ücretsiz Sürümü: İndirme Bağlantısı
Pro Sürümü: İndirme Bağlantısı


GT Recovery: Ücretsizdir marketteki en iyi veri kurtarma araçlarındandır. İndirme Bağlantısı


Undeleter Recover Files & Data: Ücretsizdir marketteki en iyi veri kurtarma araçlarındandır. İndirme Bağlantısı

Bilgisayardan Dosya Kurtarma:

Webden Wondershare Dr.Fone for Android Programının full sürümünü aratın. Bulup indirin ve bilgisayarınıza kurup açın. Telefonunuz rootlu ve Geliştirici seçenekleri açık olmalı geliştirici seçeneklerini açmak için:

Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.

Adım1: Telefonun USB Hata ayıklama özelliğini açtıktan sonra USB ile Bilgisayara bağlayın aşağıdaki gibi

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Adım 2: Program telefonu gördükten sonra aşağıdaki ekran gelir. Burada kurtaracağımız dosya türlerini seçiyoruz; Rehber, Mesajlar, Arama Geçmişi, WhatsApp Mesajlaşmaları, Galeri, Ses Dosyaları, Videolar ve Dokümanlar seçin ve Next tuşuna basarak devam edin.

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Adım 3: Burada scan for deleted files yani Silinmiş dosyaları tara seçeneğini seçip Next diyerek devam ediyoruz.

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Adım 4: Burada telefonunuzda Root yetkisi isteyecektir. Telefonu açıp izin ver deyin.

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

Adım 4: Burada uzun bir arama gerçekleşir, arama tamamlanınca örneğin fotoğrafları kurtaracaksak Gallery seçiyoruz Ardından Recover Tuşuna basıyoruz. Bize kayıt yerini soracak, bizde masaüstünü seçtik ve Tekrar Recover Tuşuna basrak Kurtarmayı tamamlıyoruz.

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma

NOT: Burada İnternet geçmişi hatta çok eskilerden de fotoğraflar çıkabilir aradıklarınızı bulmanız biraz zor olacak ancak, bunu yaparken tek başınıza yapmanız iyi olabilir çünkü foyanızı ortaya çıkarabilir 🙂

Android Telefonlarda Silinen Dosyaları Kurtarma, android silinen dosyaları geri getirme rootsuz, silinen fotoğrafları geri getirme, telefondan silinen fotoğrafları nasıl geri getirebilirim, telefondan silinen dosyaları geri getirme programı indir, silinen videoları geri getirme, en iyi silinen dosyaları geri getirme programı, android data recovery, wondershare dr.fone for android, samsung, Android’de Silinen Dosyaları Geri Getirmek Mümkün, Android Veri Kurtarma Silinen Verileri Geri Alma Programı Apk, Telefon veya hafıza kartından yanlışlıkla silinen dosyaları geri getirme

24 YORUMLAR

  1. kolay gelsin birşey öğrenmek istiyorum bunu iphone 6 için yapabilirmiyiz veya yapılacaksa nasıl yapılacak yardımınızı bekliyorum

  2. hocam öncelikle selamun aleykum konuyla alakası yok ama hafıza kartını taktığımda samsung olarak görüyo biçimlendirdim ama ismini değiştiremiyorum ne yapmalıyım

  3. illaha ıkı elim kandada olsa yormu yazacam allah sızden binekere razı olsun saatlerdır ugrasıyorum yok ılla root yapman gerekıyor yerın dıbıne batsın rootlama işlemi sayenızde rootsuz bırsekılde butun fotoları aldım

  4. Annem vefat etti ve bütün fotografları videoları benim telefonumda kayıtlıydı hafıza kartı da kullanmıyordum yeterli hafızası var dıye telefonumu samsung yoluyla çalındı diye kilitledik daha sonra telefonun çalınmadığını anladık ama wifi bağlandığı an içindekileri tamıyla sildi fabrika ayarlarına döndü bi şekilde fotografları kurtarabilir miyim ( hemen söyliyim google fotograflara yedek yapmadım)

    • Öncelikle Annenizin mekanı cennet olsun. Başınız sağolsun.

      Telefona format atılmışsa iş zor maalesef. Ama genede deneyin. Yukarıda ki uygulamalar ile taratın. Bir ihtimal bulabilir.

  5. merhaba lg telefonun hafızası doldu diye temizleme işlemi yaparken ayarlar kayıt yeri çeşitli dosyalar klasöründe olanları sildim orada whatsapp da vardı ve onu sildiğimde telefonda whatsapp dan bana yollanan resimler silindi. geri getirebilir miyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin