Android Sürüm Bilgisi Nasıl Öğrenilir? Android Sürümü Nedir?

Android Sürüm Bilgisi Nasıl Öğrenilir? Android Sürümü Nedir? Android versiyonu Nerede Yazar? Android Sürümüne Nerede Bakılır? Telefonunuzun Android Sürüm nedir? öğrenmek mi istiyorsunuz.

Çoğu haberlerde geçen Android’in yeni sürümü ne olacak? Falanca telefon bilmem ne güncellemesi aldı? gibi yazılar geçer. Sizde bu durumlara pek aşina değilseniz ve öğrenmek istiyorsanız aşağıda bunu anlattık..

Android Sürüm Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Android versiyonu hemen hemen tüm cihazlarda aynı yerdedir sadece farklı kelimelerle telafüz edilebilir. Ancak hepsinde de  Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım bilgisi / Android sürümü kısmındadır. Burada yazan rakam 4 ise kitkat sürümü, 5 ise lollipop sürümü, 6 ise Marshmallow sürümü, 7 ise Nougat sürümüne sahip demektir.

Samsung Telefonlarda Android Sürümü Öğrenme:

Android cihazınızdan Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım bilgisi / Android-sürümü yolunu takip ederek sahip olduğunuz Android versiyonunu öğrenebilirsiniz.
Android Sürümü Nedir? Android Sürüm Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

LG Telefonlarda Android Sürümü Öğrenme:

Android cihazınızdan Ayarlar / Genel / Telefon hakkında / Yazılım bilgileri / Android-sürümü yolunu takip ederek sahip olduğunuz Android versiyonunu öğrenebilirsiniz.
Android Sürümü Nedir? Android Sürüm Bilgisi Nasıl Öğrenilir?

Google Android 5.0 Lollipop ile birlikte bu sürüm kısmına bir oyun gizlemektedir. Burada Android-sürümü yazısına 4-5 defa tıkladıktan sonra gelen logoya basılı tutun oyun açılacaktır.

Google’nin Android işletim sistemini kullanan telefonlar, belli bir süre güncelleme alır. Orta seviye bir telefonunuz varsa tahminimce bir güncelleme alır. Eğer yüksek seviye bir telefonunuz varsa en az 2 güncelleme alır. Yeni güncellemeler ile birlikte yazılımsal sorunlar giderilir. Yeni Görünümler gelir ve ek özellikler getirilir.

Telefonunuzda güncelleme olup olmadığını öğrenmek için: Ayarlar / Cihaz hakkında / Yazılım güncelleme kısmından bakabilirsiniz.

Telefondan Android Sürüm Bilgisini Öğrenme, Android telefonumun sürümünü nasıl öğrenirim? Android Sürüm Kontrolü Nasıl Yapılır? Android’in Hangi Versiyonunu Kullandığınızı ve Model Kodunu Nasıl Öğrenirsiniz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin