LG G3

LG G3 D855 TWRP Recovery Mod Yükleme

Merhaba Değerli İdeal Kaynak misafiri bu yazıda sizlere LG G3 D855 ve D855TR Model Cihazlara nasıl LG G3 D855 TWRP Recovery Mod Yükleyeceğinizi anlatmaya çalışacağız adımları dikkatlice okuyup yapmanız dileğiyle.

TWRP Recovery Nedir ?

TWRP Recovery (TeamWin Recovery Project) Kolay dokunulabilen bir dokunmatik paneli olan ve daha büyük düğmeler sunduğundan kullanımı daha kolay olan.Yapacağınız işlemlere göre tahmin yürütüyor olması (örn. yeni bir ROM yüklediğinizde düğmelerden bir tanesi, önbelleği temizleme düğmesiyle yer değiştirmesi) , EFS yedeklemesi yapılabilmesi, içerisinde dosya yöneticisi vasıtasıyla dahili ve harici bellekte işlem yapılabilmesi ve daha birçok özelliği barındıran her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmakta olan bir recovery modu dur. LG G3 D855 TWRP Recovery

Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

NOT: Bu işlemler için Root Gerekir > Root Yapmak için Buraya Gidin

Aşağıdaki Dosyalardan telefonunuzun yazılımına uygun olanını indirin, Apk yi Telefonunuza kurup açın.
D855-TWRP-3.0.0.0-installer-Lollipop.apk > Download
D855-TWRP-3.0.0.0-installer-Marshmallow.apk > Download

1-) İndirdiğiniz .zip arşivdeki “D855-TWRP-3.0.0.0-installer.apk” Uygulamasını telefonunuza atın ve kurup açın.
2-) Uygulamayı Açınca Root izni isteyecektir İZİN VER Deyin : Resim 1
3-) Bekleyin Ekrana Hint başlıklı Everything seems fine, you can flash twrp now mesajını aldıktan sonra OK basın : Resim 2
4-) Flash TWRP Yazan yukarıdaki Lollipop şekeri simgesine tıklayın kurulumu yapar : Resim 3
5-) Kurulum bitince TWRP Now installed yazınca işlem tamamlanmıştır OK deyip uygulamadan çıkın : Resim 4

LG G3 D855 TWRP Recovery Mod Yükleme

LG G3 Recovery Moda Nasıl Alınır ?

1-) Telefonu tamamen kapatın.
2-) Ses Kısma + Güç Tuşuna basılı tutun Lg Logosu gelince 2 tuşuda bırakıp tekrar Ses Kısma + Güç Tuşuna basılı tutun taki factory data reset ekranı gelince tuşları bırakın.
3-) Ses tuşlarını kullanarak Yes tuşunun üzerine gelin ve Güç tuşuna basarak Yes Tuşuna basın.
4-) Bir daha No Yes tuşları gelir Bir kez daha Yes Butonuna güç tuşu ile basarak TWRP moda giriş yapıyoruz.

NOT: TWRP Recovery kurulu değilse bu ekranda telefonu sıfırlayabilirsiniz. herşeyi silecektir yani Bir TWRP kurduysanız bu işlemleri kullanarak TWRP ye giriş yapın. TWRP yi kurunca Silme işlemi yerine TWRP yi açar.

26 YORUMLAR

    • Öncelikle cihazınızın rootlu olması gerekir. Marketten flashify uygulamasını indirin ve d855 için twrp recovery.img dosyasını netten indirip dahili hafızaya atın ve flashify kullnarak recovery kısmından yükleyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin