Ultrasurf VPN

Android için Ultrasurf VPN Uygulaması Yayınlandı. Çoktandır Bilgisayarlarda kullanılan Ultrasurf VPN Programı Android platformu için Yayınlandı.

Android için Ultrasurf VPN Yayınlandı

Kısıtlı bağlantılarda veya farklı ülkeler üzerinden internete erişmeye yarayan ve uzun süredir bilgisayarlarda kullanılan VPN uygulaması Ultrasurf, geçtiğimiz günlerde Beta olarak yayınlandı. Beta sürümde Sade ve basit bir arayüze sahip olan, ayrıca sınırsız bağlantı süresi sağlayan uygulamanın tek eksik yanı, ülke seçme özelliğinin olmaması ancak, geliştirici Ultrareach uygulamayı geliştireceklerini söylüyor, ayrıca uygulamanın halen beta aşamasında olduğunu da unutmayalım.

Android için Ultrasurf VPN Bağlantısı

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Uygulamayı açtıktan sonra “Switch to connect” yazısı altındaki düğmeyi sağa doğru çekmek yeterlidir. “Connected” yazınca Ultrasurf başarıyla bağlanmış demektir.

Android için Ultrasurf VPN Uygulaması YayınlandıAndroid için Ultrasurf VPN Uygulaması Yayınlandı

VPN Nedir?

VPN, Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmış halidir ve en temel anlamıyla İnternet’e başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN, bağlantınızı güvenli hale getirir ve herhangi bir ağa bağlanırken sizin bağlantınızı şifreler ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar. Aynı zamanda ülkenizdeki yasaklı sitelere, kısıtlanmış sitelere veya IP’lere yine VPN sayesinde bağlanabilirsiniz. Aynı zamanda VPN sistemi gönderdiğiniz, aldığınız tüm verileri kendisi şifrelediğinden 3. şahısların ne yaptığınızı görmesine izin vermeyen bir güvenlik sistemi olarak da kullanılabilir.

VPN Kullanmak suç mudur?

Hukukçuların belirttiğine göre: VPN Kullanarak erişim kısıtlaması getirilmiş sitelere girmek, veya sadece VPN kullanmak, şuan için her hangi bir kanun olmadığı için suç sayılamaz. Yani Türkiye cumhuriyeti kanunlarında “VPN kullanmak suçtur veya erişimi engellemiş bir siteye farklı yollarla ile erişmek suçtur.” diye bir kanun çıkarılmamış. (Şimdilik)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin