Android 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu

Android telefonlarda 4 haneli numaralara mesaj gönderme sorununu nasıl çözeceğinizi açıklayacağız. 4 rakamlı numaralara SMS yollayamama sorunu bazen karşımıza çıkabiliyor.

4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu

Android Telefonlarda 4 haneli Numaralara Mesaj Yollayamama Problemi neden ortaya çıkar? Android telefonlarda kısa numaralara atılan mesajlar ücretlendirmeye sebebiyet verebileceği için, SMS’i göndermeden önce kullanıcıya sormaktadır.

“Mesajlaşma, 2222’ye bir mesaj göndermek istiyor. İzin verilsin mi? Bu telefon faturanızda ücretlendirmeye neden olabilir” diye bir soru sorar. Bazıları İptal veya Gönder tuşuna basarken, Bazı kişiler de Seçimimi hatırla işaretleyip İptal düğmesine basabiliyor. Böylece 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderilmeme Sorunu ortaya çıkmış oluyor.

Samsung 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu Çözümü

  1. Samsung telefonunuzda “Ayarlar” kısmına gidin. “Genel” Sekmesine geçip, “Uygulama yöneticisi” açın.
  2. Burada “HEPSİ” sekmesine gelin. Aşağılara doğru giderek “Mesajlar” uygulamasını bulup dokunun. (Yeni model samsung telefonlarında Mesajlar yerine Mesaj servisi uygulamasını açın)
  3. Uygulama bilgisi kısmında aşağılara doğru inerek “İzinler” altında, “Premium SMS gönder” Seçeneğini “Daima izin ver” olarak seçin.

Samsung 4 Haneli Numaralara Mesaj Gönderme Sorunu ÇözümüArtık Mesajlara gidip 4 haneli Mesaj göndermeyi test edebilirsiniz.

Videolu Anlatım

Diğer marka Android telefonlarda da bu yerleri kurcalayarak böyle bir ayarın olup olmadığına bakabilirsiniz. Eğer böyle bir seçenek yoksa son çare olarak telefona Format atabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin