Airdrop özelliği genel olarak Apple cihazlar için tasarlanmış bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Apple kullanıcılarının yakınlarındaki başka Apple cihazlar ile eşleşerek fotoğraflar, videolar, web sayfasını veya konum gibi birçok özellikleri kabloya gerek duymadan kablosuz olarak paylaşmayı sağlayan özelliktir. Apple cihazlar AirDrop ise veri alışverişinde sürekli olarak zorluklar yaşadıklarından dolayı Apple şirketi kullanıcılarına bu özellikleri sundu.

Bu özellik ise sürekli olarak gelişerek daha iyi bir noktaya gelmesi sağlanmaktadır. Airdrop özelliği herhangi bir dosyanızı Apple cihazından diğer Apple cihaza hızlı ve kolay bir şekilde aktarmaya yaramaktadır. Bu özelliğin ilk çıktığı zamanlar da ise kullanıcılar telefonlarını eşleştirme sırasındaki veri paylaşım süresinin fazla olduğundan dolayı şikayetçiydi.

Şu an ise sürekli olarak geliştirildiği için bu süre sürekli olarak kısalıp ve kullanıcılar çok hızlı bir şekilde verilerini aktarmaktadır. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar ise en az İOS 7 ve üstü olan sürümü telefonlarında kullanmaları gereklidir. En az İOS 7 ve en az Iphone 5 cihaza da sahip olmanız gereklidir. Cihazların ise sürümleri her zaman güncel olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Cihazların son sürüm olduğunda cihaz daha hızlı ve sorunsuz olarak çalışıp ve daha iyi performans verecektir.

AirDrop Özelliğini Açma

Apple kullanıcıları için tasarlanan bu özellik, veri aktarmak için kullanılmaktadır. Bu özelliği ise açmak için öncelik olarak cihazın bluetooth ve wifi özelliklerinin muhakkak açık konumda olması gereklidir. Aktarmak istediğiniz verileri kişileriniz ile paylaşmak isterseniz ise İcloud hesabına da giriş yaparak da kişileriniz ile paylaşabilirsiniz. AirDrop özelliğini ise açıp veya kapatmak veya kimlerle içerik paylaşma konusunda ki bilgileri ise denetim merkezi bölümüne giriş yaparak da öğrenebilirsiniz.

Denetim merkezine giriş yapmak isteyen kullanıcılar ekranı aşağıdan yukarıya doğru kaydırmak yeterli olacaktır. Aİrdrop yazan yere dokunun ve istediğiniz kişiyi de seçerek veri aktarabilirsiniz.

İçerik Paylaşma

AirDrop özelliği ile içerik paylaşmak için paylaşacak içeriğe dokunun ve paylaş ögesine dokununuz. İçerik paylaşacağınız Airdrop kişisine veya Apple cihazına tıklayınız. İçerik paylaşacağınız alıcı cihaz ise uyarı aldığında, kabul et onayla butonuna dokunduğunuz da ise içeriğiniz paylaşılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin